Lot: 1

Current Price: 5 TL Starting Bid: 5 TL Estimated: TL Losing Winning

KASABANIN TARİH ÖNCESİ DÖNEMDE AVCILIKLA GEÇİNEN İLK SAKİNLERİNİN ESKİ ALET VE SİLAHLARI ARKEOLOJİ MÜZESİNDE SERGİLENİYOR. AYRICA TAŞDEVRİ MEZARLARI VAR.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 • Lots
 • Winnings
 • KASABANIN TARİH ÖNCESİ DÖNEMDE AVCILIKLA GEÇİNEN İLK SAKİNLERİNİN ESKİ ALET VE SİLAHLARI ARKEOLOJİ MÜZESİNDE SERGİLENİYOR. AYRICA TAŞDEVRİ MEZARLARI VAR.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  KASABANIN TARİH ÖNCESİ DÖNEMDE AVCILIKLA GEÇİNEN İLK SAKİNLERİNİN ESKİ ALET VE SİLAHLARI ARKEOLOJİ MÜZESİNDE SERGİLENİYOR. AYRICA TAŞDEVRİ MEZARLARI VAR.

  TLSold
 • HAMBURG KENTİNİN BU İKİ İLÇESİ YILLARCA SU BASKINLARI, BATAKLIKLA UĞRAŞTI, TARIM TEK GELİR KAYNAĞI İDİ, ANCAK ELBE NEHRİNİN ÜZERİNDEN GEMİCİLİK KURTARIŞ OLDU

  Lot No: 2

  Lot: 2

  HAMBURG KENTİNİN BU İKİ İLÇESİ YILLARCA SU BASKINLARI, BATAKLIKLA UĞRAŞTI, TARIM TEK GELİR KAYNAĞI İDİ, ANCAK ELBE NEHRİNİN ÜZERİNDEN GEMİCİLİK KURTARIŞ OLDU

  TLSold
 • FİNKENWERDER SON DÖNEMDE BÖLGEYE YAPILAN CONTAİNER LİMANI, DEPOLAR BURALARIN LOJİSTİK MERKEZİ OLMASINI SAĞLADI VE BÖLGE ZENGİNLEŞTİ.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  FİNKENWERDER SON DÖNEMDE BÖLGEYE YAPILAN CONTAİNER LİMANI, DEPOLAR BURALARIN LOJİSTİK MERKEZİ OLMASINI SAĞLADI VE BÖLGE ZENGİNLEŞTİ.

  TLSold
 • HAMBURG KENTİNİN BİR BAŞKA VE DE BÜYÜK İLÇESİ. KURULUŞU 1537 YE DAYANIYOR.BALKÇI VE İŞÇİLER İÇİN KURULAN MEYHANE İLÇENİN MERKEZİ OLMUŞ.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  HAMBURG KENTİNİN BİR BAŞKA VE DE BÜYÜK İLÇESİ. KURULUŞU 1537 YE DAYANIYOR.BALKÇI VE İŞÇİLER İÇİN KURULAN MEYHANE İLÇENİN MERKEZİ OLMUŞ.

  TLSold
 • BU BÖLÜM GENELDE FAKİR HALKIN YAŞADIĞI İŞÇİ VE BOHEMLERİN MERKEZİ HALİNDE.SANATÇILAR VE MÜZİSYENLER DE BURALARI TERCİH EDİYOR.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  BU BÖLÜM GENELDE FAKİR HALKIN YAŞADIĞI İŞÇİ VE BOHEMLERİN MERKEZİ HALİNDE.SANATÇILAR VE MÜZİSYENLER DE BURALARI TERCİH EDİYOR.

  TLSold
 • HALK BALIKÇILIKTAN GEÇİNDİĞİ İÇİN HALA MERKEZDE BALIK PAZARI YERİNİ KORUYOR, AYRICA ALTONA ŞEHRİN EĞLENCE MERKEZİ ST.PAULİ SEMTİNE DE KOMŞU.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  HALK BALIKÇILIKTAN GEÇİNDİĞİ İÇİN HALA MERKEZDE BALIK PAZARI YERİNİ KORUYOR, AYRICA ALTONA ŞEHRİN EĞLENCE MERKEZİ ST.PAULİ SEMTİNE DE KOMŞU.

  TLSold
 • 170 BİN CIVARINDA NUFUSU İLE BU KENT KUZEYİN EN BÜYÜK VE ZENGİN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ. PARALARINI ŞEHİR TİCARET ODASI ÇIKARMIŞ.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  170 BİN CIVARINDA NUFUSU İLE BU KENT KUZEYİN EN BÜYÜK VE ZENGİN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ. PARALARINI ŞEHİR TİCARET ODASI ÇIKARMIŞ.

  TLSold
 • LİMANI ÖNEMLİ GELİR KAYNAKLARINDAN BİRİ OLAN ŞEHİRİN GELİR SEVİYESİ ALMANYA ORTALAMASININ % 20 ÜZERİNDE BULUNUYOR.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  LİMANI ÖNEMLİ GELİR KAYNAKLARINDAN BİRİ OLAN ŞEHİRİN GELİR SEVİYESİ ALMANYA ORTALAMASININ % 20 ÜZERİNDE BULUNUYOR.

  TLSold
 • 1810 DA BULUNAN VE İKİ PRENSİN KAÇIRILMASINDAN İLHAM ALAN İSKAMBİL OYUNU İLE BÜYÜK ÜN KAZANAN KASABADA EN ÖNEMLİ MÜZE İSKAMBİL KARTLARI MÜZESİ.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  1810 DA BULUNAN VE İKİ PRENSİN KAÇIRILMASINDAN İLHAM ALAN İSKAMBİL OYUNU İLE BÜYÜK ÜN KAZANAN KASABADA EN ÖNEMLİ MÜZE İSKAMBİL KARTLARI MÜZESİ.

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNİN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN OLAN HELMBRECHTS'İN İLK DÖNEM NOTGELDİ. SERİ NUMARASI YOK, ÇİL, ARKADA ELLE VURULMUŞ DAMGA BULUNUYOR.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  BAVYERA BÖLGESİNİN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN OLAN HELMBRECHTS'İN İLK DÖNEM NOTGELDİ. SERİ NUMARASI YOK, ÇİL, ARKADA ELLE VURULMUŞ DAMGA BULUNUYOR.

  TLSold
 • SURLAR İÇİNDE ESKİ ÇAĞLARIN HAVASINI YAŞAYAN KENT BU 50 PF. DE ÇOK ESKİ BİR SEMBOL OLAN AMA NAZİLERİN ÖNE ÇIKARDIĞI SWASTİKA FİGÜRÜNÜ KULLANMIŞ.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  SURLAR İÇİNDE ESKİ ÇAĞLARIN HAVASINI YAŞAYAN KENT BU 50 PF. DE ÇOK ESKİ BİR SEMBOL OLAN AMA NAZİLERİN ÖNE ÇIKARDIĞI SWASTİKA FİGÜRÜNÜ KULLANMIŞ.

  TLSold
 • HİTLER DÖNEMİNDE KOYU NAZİ OLAN KENT DAHA SONRA MASALIMSI BİR ORTA ÇAĞ KENTİNE DÖNÜŞEREK BİR TURİST CENNETİ OLMUŞ.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  HİTLER DÖNEMİNDE KOYU NAZİ OLAN KENT DAHA SONRA MASALIMSI BİR ORTA ÇAĞ KENTİNE DÖNÜŞEREK BİR TURİST CENNETİ OLMUŞ.

  TLSold
 • BU KÜÇÜK YERLEŞİM 1300 KİŞİNİN SADECE TARIM VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞTIĞI BİR YER. ÖZEL İTFAİYE TEŞKİLATI 1890 DA KURULMUŞ.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  BU KÜÇÜK YERLEŞİM 1300 KİŞİNİN SADECE TARIM VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞTIĞI BİR YER. ÖZEL İTFAİYE TEŞKİLATI 1890 DA KURULMUŞ.

  TLSold
 • KUZEY DENİZİNDE BALIKÇILIKLA GEÇİNEN, SU BASKINLARI VE GEL GİT OLAYINDAN BÜYÜK ZARAR GÖREN 9000 KİŞİLİK KASABA SON YILLARDA BÜYÜK ATAK YAPMIŞ.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  KUZEY DENİZİNDE BALIKÇILIKLA GEÇİNEN, SU BASKINLARI VE GEL GİT OLAYINDAN BÜYÜK ZARAR GÖREN 9000 KİŞİLİK KASABA SON YILLARDA BÜYÜK ATAK YAPMIŞ.

  TLSold
 • ADADA AÇILAN PLAJLAR OTEL PATLAMASI YAPMIŞ, KISA SEZONA RAĞMEN YAZLIKLAR ARTMIŞ VE BİR TIP MERKEZİ YAPILINCA ARTIK CAZİBE MERKEZİ OLMUŞ.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  ADADA AÇILAN PLAJLAR OTEL PATLAMASI YAPMIŞ, KISA SEZONA RAĞMEN YAZLIKLAR ARTMIŞ VE BİR TIP MERKEZİ YAPILINCA ARTIK CAZİBE MERKEZİ OLMUŞ.

  TLSold
 • DANİMARKA, İSVEÇ, PRUSYA ARASINDA SÜREKLİ EL DEĞİŞTİREN MÖLLN KENDİNE TİLL EULENSPİEGEL KENTİ ADINI UYGUN GÖRMÜŞ. ŞEHİRDE ONA AİT BİR MÜZE VAR.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  DANİMARKA, İSVEÇ, PRUSYA ARASINDA SÜREKLİ EL DEĞİŞTİREN MÖLLN KENDİNE TİLL EULENSPİEGEL KENTİ ADINI UYGUN GÖRMÜŞ. ŞEHİRDE ONA AİT BİR MÜZE VAR.

  TLSold
 • 1300 LÜ YILLARDA DOĞAN EULENSPİEGEL BAZEN BİR DELİ, BAZEN AKİL BİR KİŞİ, BAZEN HERKESİ KANDIRAN, BAZEN EN CESUR OLARAK ANLATILIYOR. NASRETTİN BENZERİ BİR KİŞİ.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  1300 LÜ YILLARDA DOĞAN EULENSPİEGEL BAZEN BİR DELİ, BAZEN AKİL BİR KİŞİ, BAZEN HERKESİ KANDIRAN, BAZEN EN CESUR OLARAK ANLATILIYOR. NASRETTİN BENZERİ BİR KİŞİ.

  TLSold
 • 2 MİLYONLUK HAMBURG KENTİNİN BİR BAŞKA KÜÇÜK İLÇESİ. KUZEYDE KALAN BU BÖLGE ESKİ BİR YERLEŞİM OLMASINA RAĞMEN UNESCO HALEN TABİAT KORUMA ALANI.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  2 MİLYONLUK HAMBURG KENTİNİN BİR BAŞKA KÜÇÜK İLÇESİ. KUZEYDE KALAN BU BÖLGE ESKİ BİR YERLEŞİM OLMASINA RAĞMEN UNESCO HALEN TABİAT KORUMA ALANI.

  TLSold
 • BÖLGE KÜÇÜK GÖLLER, BATAKLILAR VE ORMANLARLA DOLU. RESSAMLAR İÇİN MÜKEMMEL BİR MEKAN. BÖLGE RESİMLERİ İLE İLGİLİ HER YIL SERGİ AÇILIYOR.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  BÖLGE KÜÇÜK GÖLLER, BATAKLILAR VE ORMANLARLA DOLU. RESSAMLAR İÇİN MÜKEMMEL BİR MEKAN. BÖLGE RESİMLERİ İLE İLGİLİ HER YIL SERGİ AÇILIYOR.

  TLSold
 • MÜNİH YOLU ÜZERİNDE BÜYÜK BİR GÖL BULUNUR.PRİEN O GÖLÜN KENARINDA YER ALAN 10 BİN KİŞİLİK BİR YERLEŞİM. CHİEMSEE AYRICA BİR GİYİM MARKASI OLARAK ÇOK ÜNLÜ

  Lot No: 20

  Lot: 20

  MÜNİH YOLU ÜZERİNDE BÜYÜK BİR GÖL BULUNUR.PRİEN O GÖLÜN KENARINDA YER ALAN 10 BİN KİŞİLİK BİR YERLEŞİM. CHİEMSEE AYRICA BİR GİYİM MARKASI OLARAK ÇOK ÜNLÜ

  TLSold
 • RESİMDE BAVYERA BÖLGESİNİN GELENEKSEL KIYAFETİ TRACHT ADLI ETEK/ ÖNLÜKLE GÖRÜLÜYOR. ARKA PLANDA GÖL ÜZERİNDEKİ KADINLAR ADASI.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  RESİMDE BAVYERA BÖLGESİNİN GELENEKSEL KIYAFETİ TRACHT ADLI ETEK/ ÖNLÜKLE GÖRÜLÜYOR. ARKA PLANDA GÖL ÜZERİNDEKİ KADINLAR ADASI.

  TLSold
 • ARMASINDA ÜÇ GÜL BULUNAN BU BAVYERA KENTİ ALMANYANIN EN BÜYÜK FORKLİFT ÜRETİM MERKEZİ.ÜNLÜ JUNGHEİNRİCH FİRMASI FABRİKAYI BURADA KURMUŞ.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  ARMASINDA ÜÇ GÜL BULUNAN BU BAVYERA KENTİ ALMANYANIN EN BÜYÜK FORKLİFT ÜRETİM MERKEZİ.ÜNLÜ JUNGHEİNRİCH FİRMASI FABRİKAYI BURADA KURMUŞ.

  TLSold
 • ŞEHİR HOLLANDA SINIRINDA ÖNEMLİ BİR YERLEŞİM. 103 BİN KİŞİLİK ŞEHİRDE TAM 8 CAMİ BULUNUYOR. 1917 YILINDA ÇIKAN 10 VE 50 PF TAM SERİ

  Lot No: 23

  Lot: 23

  ŞEHİR HOLLANDA SINIRINDA ÖNEMLİ BİR YERLEŞİM. 103 BİN KİŞİLİK ŞEHİRDE TAM 8 CAMİ BULUNUYOR. 1917 YILINDA ÇIKAN 10 VE 50 PF TAM SERİ

  TLSold
 • KUZEY ALMANYADAKİ BU KÜÇÜK KÖY HALK OYLAMASINDA ALMANYA'DA KALMAK İÇİN OY KULLANMIŞ.PARA ONUN ANISINA

  Lot No: 24

  Lot: 24

  KUZEY ALMANYADAKİ BU KÜÇÜK KÖY HALK OYLAMASINDA ALMANYA'DA KALMAK İÇİN OY KULLANMIŞ.PARA ONUN ANISINA

  TLSold
 • ÜÇ NEHRİN BİRLEŞTİĞİ BİR NOKTADA KURULU OLAN PASSAU BU YÜZDEN ESKİDEN ÖZELLİKLE SU BASKINLARINA MARUZ KALMIŞ.AYRICA HALA SULARIN KARIŞMASI SİS YARATIYOR.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  ÜÇ NEHRİN BİRLEŞTİĞİ BİR NOKTADA KURULU OLAN PASSAU BU YÜZDEN ESKİDEN ÖZELLİKLE SU BASKINLARINA MARUZ KALMIŞ.AYRICA HALA SULARIN KARIŞMASI SİS YARATIYOR.

  TLSold
 • ALMANLARIN HAVARİSİ OLARAK BİLİNEN AZİZ BONİFATUS 723/24 YILLARI ARASINDA RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BİR ŞAPEL YAPTIRMIŞ VE BU ŞAPEL HALEN ÇOK ÜNLÜ

  Lot No: 26

  Lot: 26

  ALMANLARIN HAVARİSİ OLARAK BİLİNEN AZİZ BONİFATUS 723/24 YILLARI ARASINDA RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BİR ŞAPEL YAPTIRMIŞ VE BU ŞAPEL HALEN ÇOK ÜNLÜ

  TLSold
 • ARTIK WUPPERTAL KENTİNİN BİR İŞÇESİ OLAN ELBERFELD 50 PF. DE DÜNYANIN İLK HAVADA ASILI OLAN GİDEN ŞEHİRİÇİ TRENİNİN RESMİNİ KULLANMIŞ.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  ARTIK WUPPERTAL KENTİNİN BİR İŞÇESİ OLAN ELBERFELD 50 PF. DE DÜNYANIN İLK HAVADA ASILI OLAN GİDEN ŞEHİRİÇİ TRENİNİN RESMİNİ KULLANMIŞ.

  TLSold
 • POLONYA'NIN ARTIK SWİNOUJSCİE OLARAK BİLİNEN KENTİ 41.000 NUFUSU BARINDIRIYOR. KURULDUĞU YILLARDA BALIKÇILIK VE TİCARET İLE GEÇİNEN ŞEHİR SONRA ÇOK DEĞİŞMİŞ.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  POLONYA'NIN ARTIK SWİNOUJSCİE OLARAK BİLİNEN KENTİ 41.000 NUFUSU BARINDIRIYOR. KURULDUĞU YILLARDA BALIKÇILIK VE TİCARET İLE GEÇİNEN ŞEHİR SONRA ÇOK DEĞİŞMİŞ.

  TLSold
 • ŞEHİR 19.YY DAN İTİBAREN BİR GARNİZON KENTİ OLMUŞ, KALESİ İLE ÖNEMLİ BİR SAVUNMA MERKEZİ İKEN AYNI ZAMANDA DENİZALTILARA DA GÜVENLİ BİR LİMAN OLMUŞ.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  ŞEHİR 19.YY DAN İTİBAREN BİR GARNİZON KENTİ OLMUŞ, KALESİ İLE ÖNEMLİ BİR SAVUNMA MERKEZİ İKEN AYNI ZAMANDA DENİZALTILARA DA GÜVENLİ BİR LİMAN OLMUŞ.

  TLSold
 • ÜNLÜ MUTFAK MALZEMELERİ FİRMASI WÜTTEMBERGİSCHE METALLWAREN FABRİK WMF BURADA KURULMUŞ VE HALEN AVRUPADA LİDER KONUMUNDA BULUNUYOR.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  ÜNLÜ MUTFAK MALZEMELERİ FİRMASI WÜTTEMBERGİSCHE METALLWAREN FABRİK WMF BURADA KURULMUŞ VE HALEN AVRUPADA LİDER KONUMUNDA BULUNUYOR.

  TLSold
 • POLONYA'NIN EN BÜYÜYK ŞATOSU FÜRSTENSTEİN'IN BULUNDUĞU WALBRZYCH ARTIK 110.000 NUFUSLU BİR SANAYİİ KENTİ OLARAK TANINIYOR.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  POLONYA'NIN EN BÜYÜYK ŞATOSU FÜRSTENSTEİN'IN BULUNDUĞU WALBRZYCH ARTIK 110.000 NUFUSLU BİR SANAYİİ KENTİ OLARAK TANINIYOR.

  TLSold
 • BÖLGEDEKİ EN ESKİ ŞEHİRLERDEN BİRİ OLAN LUBSKO ÖZELLİKLE ESKİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ TARİHİ BİNALARLA İLGİ ÇEKİYOR.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  BÖLGEDEKİ EN ESKİ ŞEHİRLERDEN BİRİ OLAN LUBSKO ÖZELLİKLE ESKİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ TARİHİ BİNALARLA İLGİ ÇEKİYOR.

  TLSold
 • EİFFEL BÖLGESİNDEKİ MAYEN BUGÜN AMBALAJ SEKTÖRÜNDE (BROHL), KARTON ÜRETİMİNDE (WEİG) GİBİ DEV FİRMALARA SAHİP.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  EİFFEL BÖLGESİNDEKİ MAYEN BUGÜN AMBALAJ SEKTÖRÜNDE (BROHL), KARTON ÜRETİMİNDE (WEİG) GİBİ DEV FİRMALARA SAHİP.

  TLSold
 • ŞEHİRDEKİ ÇOK ESKİ CÜCELERLE İLGİLİ ÖYKÜLERİN GRİMM KARDEŞLERİN PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELERDEKİ CÜCELERE İLHAM KAYNAĞI OLDUĞU SANILIYOR

  Lot No: 34

  Lot: 34

  ŞEHİRDEKİ ÇOK ESKİ CÜCELERLE İLGİLİ ÖYKÜLERİN GRİMM KARDEŞLERİN PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELERDEKİ CÜCELERE İLHAM KAYNAĞI OLDUĞU SANILIYOR

  TLSold
 • BURADA EN ÖNEMLİ ANIT KYFFHAUSER ANITI 1892/96 YILLARI ARASINDA YAPILAN 81 M.YÜKSEKLİĞİNDEKİ DEV ANIT KAİSER 1.WİLHELM ANISINA DİKİLMİŞ.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  BURADA EN ÖNEMLİ ANIT KYFFHAUSER ANITI 1892/96 YILLARI ARASINDA YAPILAN 81 M.YÜKSEKLİĞİNDEKİ DEV ANIT KAİSER 1.WİLHELM ANISINA DİKİLMİŞ.

  TLSold
 • NUFUSU SADECE 1200 KİŞİ. AMA KUZEY DENİZİNDEKİ BU SAHİL KASABASI YAKLAŞIK 2 KM.KUMSALI, PROMENAD CADDESİ VE OTELLERİ İLE YILDA 1 MİLYON TURİST ÇEKİYOR.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  NUFUSU SADECE 1200 KİŞİ. AMA KUZEY DENİZİNDEKİ BU SAHİL KASABASI YAKLAŞIK 2 KM.KUMSALI, PROMENAD CADDESİ VE OTELLERİ İLE YILDA 1 MİLYON TURİST ÇEKİYOR.

  TLSold
 • 1621-1933 YILLARI ARASINDA BAĞIMSIZ DÜKALIK OLARAK VAR OLAN BU DEVLET SENATOSU, BAKANLARI İLE 640 BİN NUFUSA SAHİPTİ. 1933 BAŞINDA NAZİLER BURAYI ANA DEVLETE ALDI.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  1621-1933 YILLARI ARASINDA BAĞIMSIZ DÜKALIK OLARAK VAR OLAN BU DEVLET SENATOSU, BAKANLARI İLE 640 BİN NUFUSA SAHİPTİ. 1933 BAŞINDA NAZİLER BURAYI ANA DEVLETE ALDI.

  TLSold
 • HESSEN EYALETİNİN BU KENTİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP ÜRETİMİ İLE ÖNE ÇIKMIŞ REN NEHRİ KIYISINDA BULUNUYOR. TURİSTLİK BİR MERKEZ

  Lot No: 38

  Lot: 38

  HESSEN EYALETİNİN BU KENTİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP ÜRETİMİ İLE ÖNE ÇIKMIŞ REN NEHRİ KIYISINDA BULUNUYOR. TURİSTLİK BİR MERKEZ

  TLSold
 • ŞEHRİN YAKININDA BULUNAN ALMAN ORDUSUNUN İLAÇ VE MALZEME DEPOLARI 2007 VE EN SON 2008 DE TAMAMEN BOŞALTILARAK KAPATILDI

  Lot No: 39

  Lot: 39

  ŞEHRİN YAKININDA BULUNAN ALMAN ORDUSUNUN İLAÇ VE MALZEME DEPOLARI 2007 VE EN SON 2008 DE TAMAMEN BOŞALTILARAK KAPATILDI

  TLSold
 • ŞEHRİN GIDA MADDELERİ KOMİSYONU BU PARAYI KENDİ DÜKKANLARI VE İTHAL YİYECEK SATAN DÜKKANLARDAN ALIŞVERİŞ İÇİN ÇIKARMIŞ.ÖZEL VE NADİR, HALİYLE

  Lot No: 40

  Lot: 40

  ŞEHRİN GIDA MADDELERİ KOMİSYONU BU PARAYI KENDİ DÜKKANLARI VE İTHAL YİYECEK SATAN DÜKKANLARDAN ALIŞVERİŞ İÇİN ÇIKARMIŞ.ÖZEL VE NADİR, HALİYLE

  TLSold
 • 1945 DE SVAŞTAN SONRA ŞEHRİ İŞGAL EDEN İNGİLİZLER DAHA SONRA 2.ZIRHLI TÜMENİ BURAYA YERLEŞTİRMİŞ VE ANCAK 1982 DE ŞEHRİ TERK ETMİŞLER

  Lot No: 41

  Lot: 41

  1945 DE SVAŞTAN SONRA ŞEHRİ İŞGAL EDEN İNGİLİZLER DAHA SONRA 2.ZIRHLI TÜMENİ BURAYA YERLEŞTİRMİŞ VE ANCAK 1982 DE ŞEHRİ TERK ETMİŞLER

  TLSold
 • ŞEHİR GELİŞMİŞ BİR EKONOMİYE SAHİP.OYUN OTOMATLARINDAN MEZBAHAYA, TÜTÜN İŞLEMEDEN MODAYA VE ELBETTE BİRAYA KADAR HER TÜRLÜ ÜRÜN BURADA ÜRETİLİYOR.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  ŞEHİR GELİŞMİŞ BİR EKONOMİYE SAHİP.OYUN OTOMATLARINDAN MEZBAHAYA, TÜTÜN İŞLEMEDEN MODAYA VE ELBETTE BİRAYA KADAR HER TÜRLÜ ÜRÜN BURADA ÜRETİLİYOR.

  TLSold
 • RESİMDE BÖLGEDEKİ ÖNEMLİ BİR SAVAŞ KONU ALINMIŞ 775 DE WİTTEKİND KOMUTASINDA FRANKLARIN İSTİLASI BURADA ÖNLENMİŞ.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  RESİMDE BÖLGEDEKİ ÖNEMLİ BİR SAVAŞ KONU ALINMIŞ 775 DE WİTTEKİND KOMUTASINDA FRANKLARIN İSTİLASI BURADA ÖNLENMİŞ.

  TLSold
 • ÇOK İLGİNÇ BİR NOTGELD NEUBURG SANAYİİ VE TİCARET BANKASI TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ. KARTON, ÇİL, 1917 TARİHLİ

  Lot No: 44

  Lot: 44

  ÇOK İLGİNÇ BİR NOTGELD NEUBURG SANAYİİ VE TİCARET BANKASI TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ. KARTON, ÇİL, 1917 TARİHLİ

  TLSold
 • 1851 DE DÜNYANIN İLK POTASYUM MADENİ BURADA İŞLETMEYE AÇILMIŞ.BİR DÖNEM ALTIN YILLARINI YAŞAYIP SONRA ÖNEMİNİ KAYBETMİŞ.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  1851 DE DÜNYANIN İLK POTASYUM MADENİ BURADA İŞLETMEYE AÇILMIŞ.BİR DÖNEM ALTIN YILLARINI YAŞAYIP SONRA ÖNEMİNİ KAYBETMİŞ.

  TLSold
 • KUZEY ŞEHİRLERİNİ KAPSAYAN 9 ŞEHİRLER KURULAN DAHA SONRA 200 ŞEHİRE KADAR BÜYÜYEN TİCARET BİRLİĞİ HANSA 'NIN KURULUŞ KENTİ KABUL EDİLEN ŞEHİR.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  KUZEY ŞEHİRLERİNİ KAPSAYAN 9 ŞEHİRLER KURULAN DAHA SONRA 200 ŞEHİRE KADAR BÜYÜYEN TİCARET BİRLİĞİ HANSA 'NIN KURULUŞ KENTİ KABUL EDİLEN ŞEHİR.

  TLSold
 • HANSA BİRLİĞİ ŞEHİRLERİ BİRBİRLERİ İLE TİCARET YAPARAK VE ÖZEL GÜMRÜK ANLAŞMALARI İLE HEMEN HEPSİ BÜYÜK PARALAR KAZANMIŞ VE GENİŞLEMİŞ KENTLER OLARAK BİLİNİR

  Lot No: 47

  Lot: 47

  HANSA BİRLİĞİ ŞEHİRLERİ BİRBİRLERİ İLE TİCARET YAPARAK VE ÖZEL GÜMRÜK ANLAŞMALARI İLE HEMEN HEPSİ BÜYÜK PARALAR KAZANMIŞ VE GENİŞLEMİŞ KENTLER OLARAK BİLİNİR

  TLSold
 • BUGÜN 215 BİN KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞEHİRİN MERKEZİ (ALTSTADT) PEK ÇOK TARİHİ BİNA VE ESER İLE UNESCO KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE GİRMİŞ.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  BUGÜN 215 BİN KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞEHİRİN MERKEZİ (ALTSTADT) PEK ÇOK TARİHİ BİNA VE ESER İLE UNESCO KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE GİRMİŞ.

  TLSold
 • ARMASINDA KARTAL BULUNAN LÜBECK 'DE BU YEREL DİLDE LÜBSCHE ADLER OLARAK SÖYLENİYOR. KARİKATÜR ONUN DOĞUMUNU GÖSTERİYOR. KARTON VE ÇİL

  Lot No: 49

  Lot: 49

  ARMASINDA KARTAL BULUNAN LÜBECK 'DE BU YEREL DİLDE LÜBSCHE ADLER OLARAK SÖYLENİYOR. KARİKATÜR ONUN DOĞUMUNU GÖSTERİYOR. KARTON VE ÇİL

  TLSold
 • ŞEHİR BU KADAR DIŞA AÇIK OLDUĞU İÇİN HALEN TÜM DİNLERİN TAPINAKLARI VE CEMAATLARİ BURADA YAŞIYOR, MÜSLÜMAN,YEHOVA Ş., MORMON, YENİ APOSTOLİK KİLİSE GİBİ.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  ŞEHİR BU KADAR DIŞA AÇIK OLDUĞU İÇİN HALEN TÜM DİNLERİN TAPINAKLARI VE CEMAATLARİ BURADA YAŞIYOR, MÜSLÜMAN,YEHOVA Ş., MORMON, YENİ APOSTOLİK KİLİSE GİBİ.

  TLSold
 • KENTİN KÜLT YAPILARINDAN BİRİ 1861 DE TÜCCARLAR BİRLİĞİ TARAFINDAN AÇILAN SCHABBELHAUS ADLI RESTORAN, BU DEKORASYONU MUHTEŞEM YAPI SAVAŞTA BOMBALANDI.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  KENTİN KÜLT YAPILARINDAN BİRİ 1861 DE TÜCCARLAR BİRLİĞİ TARAFINDAN AÇILAN SCHABBELHAUS ADLI RESTORAN, BU DEKORASYONU MUHTEŞEM YAPI SAVAŞTA BOMBALANDI.

  TLSold
 • KUZEY HAFTASI ADINDA BİR ORGANİZASYON İLE LÜBECK DOST ŞEHİRLERLE İLİŞKİSİNİ SAĞLAMLAŞTIRMAK İSTEMİŞ. 1-11 EYLÜL 1921 DE BU PARA SADECE BU HAFTADA GEÇERLİ İDİ.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  KUZEY HAFTASI ADINDA BİR ORGANİZASYON İLE LÜBECK DOST ŞEHİRLERLE İLİŞKİSİNİ SAĞLAMLAŞTIRMAK İSTEMİŞ. 1-11 EYLÜL 1921 DE BU PARA SADECE BU HAFTADA GEÇERLİ İDİ.

  TLSold
 • BUGÜN 62 BİN KİŞİNİN YAŞADIĞI ELK KENTİN DAHA 1536 DA ALMANYA'NIN İLK MATBAALARINDAN BİRİNİN KURULDUĞU ŞEHİR OLMUŞ. BURADA BASILAN KİTAPLAR EĞİTİM AĞIRLIKLI OLMUŞ

  Lot No: 53

  Lot: 53

  BUGÜN 62 BİN KİŞİNİN YAŞADIĞI ELK KENTİN DAHA 1536 DA ALMANYA'NIN İLK MATBAALARINDAN BİRİNİN KURULDUĞU ŞEHİR OLMUŞ. BURADA BASILAN KİTAPLAR EĞİTİM AĞIRLIKLI OLMUŞ

  TLSold
 • HESSEN BÖLGESİNDEKİ 13.000 KİŞİNİN OTURDUĞU BU GÜZEL ŞEHİR 2006 DAN BERİ KIZILCAHAMAM İLE KARDEŞ ŞEHİR OLMUŞ.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  HESSEN BÖLGESİNDEKİ 13.000 KİŞİNİN OTURDUĞU BU GÜZEL ŞEHİR 2006 DAN BERİ KIZILCAHAMAM İLE KARDEŞ ŞEHİR OLMUŞ.

  TLSold
 • BU KASABA 1934 DEN İTİBAREN BURADA OLİMPİYATLARA HAZIRLANAN VE DÜNYA BOKS ŞAMPİYONU OLAN MAX SCHMELİNG'İ ONUR HEMŞERİSİ OLARAK KABUL EDİYOR.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  BU KASABA 1934 DEN İTİBAREN BURADA OLİMPİYATLARA HAZIRLANAN VE DÜNYA BOKS ŞAMPİYONU OLAN MAX SCHMELİNG'İ ONUR HEMŞERİSİ OLARAK KABUL EDİYOR.

  TLSold
 • BAVYERA ALPLERİNİN GÜNEYİNDE AVUSTURYA SINIRINDA BULUNAN VE AYNI ADI TAŞIYAN GÖLÜN KIYISINDA KURULU KENT BİR TURİZM MERKEZİ OLARAK BİLİNİYOR

  Lot No: 56

  Lot: 56

  BAVYERA ALPLERİNİN GÜNEYİNDE AVUSTURYA SINIRINDA BULUNAN VE AYNI ADI TAŞIYAN GÖLÜN KIYISINDA KURULU KENT BİR TURİZM MERKEZİ OLARAK BİLİNİYOR

  TLSold
 • BİR DÖNEMİN EN ÖNEMLİ ZENGİNLİK KAYNAĞI OLAN TUZ BU KENTTE 1100 YIL ÖNCE ÇIKARILMAYA BAŞLANMIŞ VE HALEN ALMAN TUZ MÜZESİ BURADA BULUNUYOR.1980 DE AÇILMIŞ

  Lot No: 57

  Lot: 57

  BİR DÖNEMİN EN ÖNEMLİ ZENGİNLİK KAYNAĞI OLAN TUZ BU KENTTE 1100 YIL ÖNCE ÇIKARILMAYA BAŞLANMIŞ VE HALEN ALMAN TUZ MÜZESİ BURADA BULUNUYOR.1980 DE AÇILMIŞ

  TLSold
 • BİR HANSA ŞEHRİ OLARAK ZENGİNLEŞEN LÜNEBURG EĞİTİME ÖNEM VERMİŞ, 80 BİN KİŞİLİK NUFUSUN 11 BİNİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ. TEKNOLOJİ ALANINDA DA BİR ÇOK ŞİRKET VAR.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  BİR HANSA ŞEHRİ OLARAK ZENGİNLEŞEN LÜNEBURG EĞİTİME ÖNEM VERMİŞ, 80 BİN KİŞİLİK NUFUSUN 11 BİNİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ. TEKNOLOJİ ALANINDA DA BİR ÇOK ŞİRKET VAR.

  TLSold
 • 763 YILINDA KURULAN PASİNG 1905 DE ŞEHİR STATÜSÜNÜ KAZANMIŞ, ANCAK DAHA SONRA MÜNİH KENTİNE BAĞLANMIŞ. BUGÜN 77 BİN NUFUSU İLE EN YEŞİL BÖLGELERDEN BİRİ.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  763 YILINDA KURULAN PASİNG 1905 DE ŞEHİR STATÜSÜNÜ KAZANMIŞ, ANCAK DAHA SONRA MÜNİH KENTİNE BAĞLANMIŞ. BUGÜN 77 BİN NUFUSU İLE EN YEŞİL BÖLGELERDEN BİRİ.

  TLSold
 • ALMAN TARİHİNDE ÇOK ÖNEMLİ YER TUTAN WEİMAR CUMHURİYETİ 1918- 1933 ARASINDA İLK PARLAMENTER DEVLETİN KURULDUĞU YERDİR.DÖNEM HİTLER İLE SON BULUR.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  ALMAN TARİHİNDE ÇOK ÖNEMLİ YER TUTAN WEİMAR CUMHURİYETİ 1918- 1933 ARASINDA İLK PARLAMENTER DEVLETİN KURULDUĞU YERDİR.DÖNEM HİTLER İLE SON BULUR.

  TLSold
 • OSNABRUCK CADI AVININ EN ÇOK YAPILDIĞI YERLERDEN BİRİ. ŞEHİRDE 276 KADIN VE 2 ERKEK BÜYÜCÜLÜKTEN SUÇLU BULUNMUŞ VE GENELDE YAKILARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  OSNABRUCK CADI AVININ EN ÇOK YAPILDIĞI YERLERDEN BİRİ. ŞEHİRDE 276 KADIN VE 2 ERKEK BÜYÜCÜLÜKTEN SUÇLU BULUNMUŞ VE GENELDE YAKILARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA ŞEHRE GİREN İNGİLİZLER BURADA BİR GARNİZON KURMUŞ VE BU GARNİZON ANCAK 2009 DA SON İNGİLİZ ASKERİN AYRILMASI İLE KAPATILMIŞ

  Lot No: 62

  Lot: 62

  2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA ŞEHRE GİREN İNGİLİZLER BURADA BİR GARNİZON KURMUŞ VE BU GARNİZON ANCAK 2009 DA SON İNGİLİZ ASKERİN AYRILMASI İLE KAPATILMIŞ

  TLSold
 • EKONOMİK OLARAK GELİŞMİŞ OLAN KENT ÖZELLİKLE OTOMOTİV, METAL VE KAĞIT SANAYİLERİNDE ÖNCÜ.AYRICA BİR LOJİSTİK MERKEZİ OLAN OSNABRUCK ÇANAKKALE İLE KARDEŞ.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  EKONOMİK OLARAK GELİŞMİŞ OLAN KENT ÖZELLİKLE OTOMOTİV, METAL VE KAĞIT SANAYİLERİNDE ÖNCÜ.AYRICA BİR LOJİSTİK MERKEZİ OLAN OSNABRUCK ÇANAKKALE İLE KARDEŞ.

  TLSold
 • ALMANYA'NIN ESKİ VE YENİ BAŞKENTİ 4 MİLYON İNSANIN YAŞADIĞI DEV BİR METROPOL.ESKİDEN 20 BÖLGESİ VARKEN HALEN 12 BÖLGEYE BÖLÜNMÜŞ.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  ALMANYA'NIN ESKİ VE YENİ BAŞKENTİ 4 MİLYON İNSANIN YAŞADIĞI DEV BİR METROPOL.ESKİDEN 20 BÖLGESİ VARKEN HALEN 12 BÖLGEYE BÖLÜNMÜŞ.

  TLSold
 • 1830 DA GÖL VE NEHİRLERDE İLK BUHARLI GEMİ BERLİN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMINDA KULLANILMIŞ. BERLİN İKİ ÇOK BÜYÜK HAYVANAT BAHÇESİ VAR, VE BİRİ AVRUPANIN EN ESKİSİ.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  1830 DA GÖL VE NEHİRLERDE İLK BUHARLI GEMİ BERLİN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMINDA KULLANILMIŞ. BERLİN İKİ ÇOK BÜYÜK HAYVANAT BAHÇESİ VAR, VE BİRİ AVRUPANIN EN ESKİSİ.

  TLSold
 • 1945 DE YARISI RUSLARDA KALAN VE DUVAR İLE AYRILAN BERLİNİ ALMANLARIN TERKETMESİ ÜZERİNE BU ŞEHİR İÇİN BİR ÇOK PARASAL KOLAYLIK SAĞLANDI.VE TÜRKLER GELDİ.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  1945 DE YARISI RUSLARDA KALAN VE DUVAR İLE AYRILAN BERLİNİ ALMANLARIN TERKETMESİ ÜZERİNE BU ŞEHİR İÇİN BİR ÇOK PARASAL KOLAYLIK SAĞLANDI.VE TÜRKLER GELDİ.

  TLSold
 • 1989 DA İSTANBUL İLE KARDEŞ ŞEHİR OLAN BERLİN DE HALEN 100 BİNİ ALMAN PASAPORTU DA OLAN 200 BİN CIVARINDA TÜRK YAŞIYOR.FAVORİ SEMTLERİ KREUZBERG.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  1989 DA İSTANBUL İLE KARDEŞ ŞEHİR OLAN BERLİN DE HALEN 100 BİNİ ALMAN PASAPORTU DA OLAN 200 BİN CIVARINDA TÜRK YAŞIYOR.FAVORİ SEMTLERİ KREUZBERG.

  TLSold
 • HAMBURG KENTİNE ÇOK YAKIN BİR KÖY OLAN BEVERN NOTGELD ÇIKARAN EN UFAK YERLEŞİMLERDEN BİRİ. ZATEN SERİ NUMARASI DA BUNU GÖSTERİYOR.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  HAMBURG KENTİNE ÇOK YAKIN BİR KÖY OLAN BEVERN NOTGELD ÇIKARAN EN UFAK YERLEŞİMLERDEN BİRİ. ZATEN SERİ NUMARASI DA BUNU GÖSTERİYOR.

  TLSold
 • KUZEY DE YER ALAN BİR YERLEŞİM OLAN BEVERSTEDT BÖLGENİN KUZEYİNDE YER ALAN KUNDUZ ADASI YÜZÜNDEN BÖLGEDE ÇOK OLAN KUNDUZU ŞEHRİN SİMGESİ YAPMIŞ

  Lot No: 69

  Lot: 69

  KUZEY DE YER ALAN BİR YERLEŞİM OLAN BEVERSTEDT BÖLGENİN KUZEYİNDE YER ALAN KUNDUZ ADASI YÜZÜNDEN BÖLGEDE ÇOK OLAN KUNDUZU ŞEHRİN SİMGESİ YAPMIŞ

  TLSold
 • BÖLGEDE PEK ÇOK GÖL, AKARSU OLDUĞU İÇİN ÖZELLİKLE EKOLOJİK TARIM YAPILIYOR VE BURADA ÜRETİLEN GIDA ÜRÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  BÖLGEDE PEK ÇOK GÖL, AKARSU OLDUĞU İÇİN ÖZELLİKLE EKOLOJİK TARIM YAPILIYOR VE BURADA ÜRETİLEN GIDA ÜRÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.

  TLSold
 • ESKİ DOĞU ALMAN BÖLGESİNDEKİ BU ŞEHİR AMBLEMİNDE İLGİNÇ DETAY AY YILDIZ.ANCAK 1950 LERDE BUNUN YERİNE BİR NİLÜFER YAPRAĞI KONMUŞ.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  ESKİ DOĞU ALMAN BÖLGESİNDEKİ BU ŞEHİR AMBLEMİNDE İLGİNÇ DETAY AY YILDIZ.ANCAK 1950 LERDE BUNUN YERİNE BİR NİLÜFER YAPRAĞI KONMUŞ.

  TLSold
 • MÖ.600 YILLARINDA KURULAN GRANSEE SUEBLER DENEN BİR GERMEN IRKI TARAFINDAN KURULMUŞ.DAHA SONRA SLAV KÖKENLİLER BÖLGEYE YERLEŞMİŞ.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  MÖ.600 YILLARINDA KURULAN GRANSEE SUEBLER DENEN BİR GERMEN IRKI TARAFINDAN KURULMUŞ.DAHA SONRA SLAV KÖKENLİLER BÖLGEYE YERLEŞMİŞ.

  TLSold
 • SAVAŞLAR HER KENTE OLDUĞU GİBİ GRANSEE İÇİN DE KAYIPLARA NEDEN OLMUŞ.1711 DE ÇIKAN YANGIN ŞEHRİN TAMAMEN YANMASINA NEDEN OLUNCA TEKRAR YAPILMIŞ.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  SAVAŞLAR HER KENTE OLDUĞU GİBİ GRANSEE İÇİN DE KAYIPLARA NEDEN OLMUŞ.1711 DE ÇIKAN YANGIN ŞEHRİN TAMAMEN YANMASINA NEDEN OLUNCA TEKRAR YAPILMIŞ.

  TLSold
 • SAHİP OLDUĞU TOPRAKLAR MEYVE ÜRETİMİNE ÇOK UYGUN OLDUĞU İÇİN 1316 DAN İTİBAREN MEYVECİLİK ÇOK GELİŞMİŞ VE HALA BU ÜRETİM SÜRÜYOR.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  SAHİP OLDUĞU TOPRAKLAR MEYVE ÜRETİMİNE ÇOK UYGUN OLDUĞU İÇİN 1316 DAN İTİBAREN MEYVECİLİK ÇOK GELİŞMİŞ VE HALA BU ÜRETİM SÜRÜYOR.

  TLSold
 • SALZACH NEHRİ AVUSTURYA ALMANYA ARASINDA SINIR KABUL EDİLMİŞTİR.NEHRİN KUZEYİNDE LAUFEN GÜNEYİNDE İSE BİR AVUSTURYA KASABASI BULUNUR.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  SALZACH NEHRİ AVUSTURYA ALMANYA ARASINDA SINIR KABUL EDİLMİŞTİR.NEHRİN KUZEYİNDE LAUFEN GÜNEYİNDE İSE BİR AVUSTURYA KASABASI BULUNUR.

  TLSold
 • GÜNÜMÜZ ÇEKYA'SI SUYUNUN GÜZELLİĞİ NEDENİ İLE EN İYİ BİRALARI ÜRETİR. (ORİGİNAL BUDWEİSS GİBİ),BÖLGEYE ÇOK YAKIN BAD KÖSTRİTZ'DE SİYAH BİRASI İLE ÜN YAPMIŞTIR

  Lot No: 76

  Lot: 76

  GÜNÜMÜZ ÇEKYA'SI SUYUNUN GÜZELLİĞİ NEDENİ İLE EN İYİ BİRALARI ÜRETİR. (ORİGİNAL BUDWEİSS GİBİ),BÖLGEYE ÇOK YAKIN BAD KÖSTRİTZ'DE SİYAH BİRASI İLE ÜN YAPMIŞTIR

  TLSold
 • SİYAH BİRAYI YAKLAŞIK 500 YILDIR ÜRETEN KÖSTRİTZ TERMAL BANYOLARI VE RESİMDEKİ GİBİ ÇOCUKLARA BİLE İYİ GELDİĞİ İDDİA EDİLEN BİRASI İLE TANINIYOR.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  SİYAH BİRAYI YAKLAŞIK 500 YILDIR ÜRETEN KÖSTRİTZ TERMAL BANYOLARI VE RESİMDEKİ GİBİ ÇOCUKLARA BİLE İYİ GELDİĞİ İDDİA EDİLEN BİRASI İLE TANINIYOR.

  TLSold
 • ŞEHİR DAHA ÇOK HANEDANI İLE TANINIR.BU HANEDAN 1000 YILDAN BERİ ALMANYA OLMAK ÜZERE POLONYA, BELÇİKA, İNGİLTERE, PORTEKİZ VE BULGARİSTAN'A SOYLULAR YETİŞTİRDİ.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  ŞEHİR DAHA ÇOK HANEDANI İLE TANINIR.BU HANEDAN 1000 YILDAN BERİ ALMANYA OLMAK ÜZERE POLONYA, BELÇİKA, İNGİLTERE, PORTEKİZ VE BULGARİSTAN'A SOYLULAR YETİŞTİRDİ.

  TLSold
 • HALEN BU SOYDAN GELEN İNGİLTERE KRALİÇESİ 2.ELİSABETH VE BELÇİKA KRALI PHİLİPP TAHTTA BULUNUYOR.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  HALEN BU SOYDAN GELEN İNGİLTERE KRALİÇESİ 2.ELİSABETH VE BELÇİKA KRALI PHİLİPP TAHTTA BULUNUYOR.

  TLSold
 • ÖNCE BÖLGEDE KÖMÜRÜN BULUNMASI VE 1893 DE İLK KİMYA FABRİKASININ KURULMASI ŞEHRİN EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI OLMUŞ.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  ÖNCE BÖLGEDE KÖMÜRÜN BULUNMASI VE 1893 DE İLK KİMYA FABRİKASININ KURULMASI ŞEHRİN EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI OLMUŞ.

  TLSold
 • KÖMÜR MADENİ, ALUMİNYUM, ÇEŞİTLİ KİMYASAL MADDELER ÜRETİMİ SÜRDÜKÇE ÇEVREYE ZARAR VERMİŞ.SONUÇTA 1990 LARDA BİTTERFELD AVRUPA'NIN EN KİRLİ ŞEHİRİ SEÇİLMİŞ.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  KÖMÜR MADENİ, ALUMİNYUM, ÇEŞİTLİ KİMYASAL MADDELER ÜRETİMİ SÜRDÜKÇE ÇEVREYE ZARAR VERMİŞ.SONUÇTA 1990 LARDA BİTTERFELD AVRUPA'NIN EN KİRLİ ŞEHİRİ SEÇİLMİŞ.

  TLSold
 • KÖMÜR MADENLERİ KAPATILINCA BÖLGEDE KİMYASAL ÜRETİMİ SÜRMÜŞ. MESELA BAYER FABRİKALARİ BURADA TÜM AVRUPANIN ASPİRİN İHTİYACINI ÜRETİYOR.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  KÖMÜR MADENLERİ KAPATILINCA BÖLGEDE KİMYASAL ÜRETİMİ SÜRMÜŞ. MESELA BAYER FABRİKALARİ BURADA TÜM AVRUPANIN ASPİRİN İHTİYACINI ÜRETİYOR.

  TLSold
 • KALİNİNGRAD ŞEHRİ HALEN ESKİ BERLİN KONUMUNDA ETRAFI YABANCI ÜLKELERLE ÇEVRİLİ BİR RUS ŞEHRİ. ULAŞIMI ZOR ÖNCE RUSYA İÇİNE SONRA SONRA BURAYA GELİNİYOR.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  KALİNİNGRAD ŞEHRİ HALEN ESKİ BERLİN KONUMUNDA ETRAFI YABANCI ÜLKELERLE ÇEVRİLİ BİR RUS ŞEHRİ. ULAŞIMI ZOR ÖNCE RUSYA İÇİNE SONRA SONRA BURAYA GELİNİYOR.

  TLSold
 • ARMASINDA KARTAL BULUNAN LÜBECK 'DE BU YEREL DİLDE LÜBSCHE ADLER OLARAK SÖYLENİYOR. KARİKATÜR ONUN DOĞUMUNU GÖSTERİYOR. KARTON VE ÇİL

  Lot No: 84

  Lot: 84

  ARMASINDA KARTAL BULUNAN LÜBECK 'DE BU YEREL DİLDE LÜBSCHE ADLER OLARAK SÖYLENİYOR. KARİKATÜR ONUN DOĞUMUNU GÖSTERİYOR. KARTON VE ÇİL

  TLSold
 • 2000 NUFUSLU KASABA ARTIK JENA ŞEHRİNE BAĞLANMIŞ VE ONUN BİR İLÇESİ OLMUŞ.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  2000 NUFUSLU KASABA ARTIK JENA ŞEHRİNE BAĞLANMIŞ VE ONUN BİR İLÇESİ OLMUŞ.

  TLSold
 • 17.YY. A KADAR ÜZÜM BAĞLARI İLE GEÇİNEN LOBEDA VEBA SALGININDAN SONRA KÜÇÜK SANATLARA YÖNELMİŞ.ÖZELLİKLE AYAKKABI VE DUVARCI USTALARI ÇOK ÜNLÜYMÜŞ.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  17.YY. A KADAR ÜZÜM BAĞLARI İLE GEÇİNEN LOBEDA VEBA SALGININDAN SONRA KÜÇÜK SANATLARA YÖNELMİŞ.ÖZELLİKLE AYAKKABI VE DUVARCI USTALARI ÇOK ÜNLÜYMÜŞ.

  TLSold
 • POLONYA TOPRAKLARINA GEÇİNCE İSMİNİ DEĞİŞTİREN STARGARD 2016 DA ESKİ ADINA DÖNMÜŞ. ŞEHİRDE JAPON BRİDGESTONE FİRMASININ DEV TESİSLERİ BULUNUYOR.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  POLONYA TOPRAKLARINA GEÇİNCE İSMİNİ DEĞİŞTİREN STARGARD 2016 DA ESKİ ADINA DÖNMÜŞ. ŞEHİRDE JAPON BRİDGESTONE FİRMASININ DEV TESİSLERİ BULUNUYOR.

  TLSold
 • İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONRASINDA UZUN YILLAR FRANSA İŞGALİNDE KALAN STAMMBACH 1000 KİŞİLİK NUFUSU İLE SAKİN VE KÜÇÜK BİR YERLEŞİM

  Lot No: 88

  Lot: 88

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONRASINDA UZUN YILLAR FRANSA İŞGALİNDE KALAN STAMMBACH 1000 KİŞİLİK NUFUSU İLE SAKİN VE KÜÇÜK BİR YERLEŞİM

  TLSold
 • 1358 DE İLK DEFA KAYITLARDA ADI GEÇEN STAMMBACH SADECE 3 EVİN BULUNDUĞU ORMAN VE OTLAKLARDAN OLUŞAN BİR YERMİŞ.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  1358 DE İLK DEFA KAYITLARDA ADI GEÇEN STAMMBACH SADECE 3 EVİN BULUNDUĞU ORMAN VE OTLAKLARDAN OLUŞAN BİR YERMİŞ.

  TLSold
 • PARALARINDA HEP ASKER RESMİ KULLANAN TORGAU ÖNCE LUTHER VE REFORMUN BAŞKENTİ OLARAK TARİHE GEÇMİŞ.EŞİ K.VON BORA BURADA ÖLMÜŞ VE MÜZESİ VAR.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  PARALARINDA HEP ASKER RESMİ KULLANAN TORGAU ÖNCE LUTHER VE REFORMUN BAŞKENTİ OLARAK TARİHE GEÇMİŞ.EŞİ K.VON BORA BURADA ÖLMÜŞ VE MÜZESİ VAR.

  TLSold
 • NAZİ DÖNEMİNDE YİNE ÖN PLANDA OLAN ŞEHİR HAPİSHANESİNDE ORDUDAN KAÇANLAR, YEHOVA ŞAHİTLERİ, NAZİ DÜŞMANLARI VE BAZI ESİR ASKERLERDEN 1000 KİŞİ İDAM EDİLMİŞ.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  NAZİ DÖNEMİNDE YİNE ÖN PLANDA OLAN ŞEHİR HAPİSHANESİNDE ORDUDAN KAÇANLAR, YEHOVA ŞAHİTLERİ, NAZİ DÜŞMANLARI VE BAZI ESİR ASKERLERDEN 1000 KİŞİ İDAM EDİLMİŞ.

  TLSold
 • SAVAŞIN BİTİMİNDE 25 NİSAN 1945 DE RUS VE AMERİKAN ORDULARI İLK DEFA BURADA ELBE NEHRİ KIYISINDA KARŞILAŞMIŞLAR. OLAY ELBE GÜNÜ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  SAVAŞIN BİTİMİNDE 25 NİSAN 1945 DE RUS VE AMERİKAN ORDULARI İLK DEFA BURADA ELBE NEHRİ KIYISINDA KARŞILAŞMIŞLAR. OLAY ELBE GÜNÜ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • ESKİDEN BİR ŞEHİR OLAN ANCAK DAHA SONRA HAMBURG KENTİNE DAHİL OLAN HARBURG ENDÜSTRİ VE LİMAN İŞLETMELERİ AÇISINDAN SON DERECE GELİŞMİŞ.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  ESKİDEN BİR ŞEHİR OLAN ANCAK DAHA SONRA HAMBURG KENTİNE DAHİL OLAN HARBURG ENDÜSTRİ VE LİMAN İŞLETMELERİ AÇISINDAN SON DERECE GELİŞMİŞ.

  TLSold
 • ŞEHİR GELİNLİK ÜRETİMİNDE ÖNCÜ, AYRICA ALÇI TESİSLERİNDE OKULLAR İÇİN TEBEŞİR, ORTOPEDİK ALÇILI BANDAJLAR ÜRETİLİYOR.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  ŞEHİR GELİNLİK ÜRETİMİNDE ÖNCÜ, AYRICA ALÇI TESİSLERİNDE OKULLAR İÇİN TEBEŞİR, ORTOPEDİK ALÇILI BANDAJLAR ÜRETİLİYOR.

  TLSold
 • LEGNİCA 100 BİN KİŞİLİKBÜYÜK BİR KENT. NOTGELD ŞEHİR GAZ İŞLETMELERİ TARAFINDAN 1922 DE SADECE GAZ ÖDEMELERİ İÇİN ÇIKARILMIŞ

  Lot No: 95

  Lot: 95

  LEGNİCA 100 BİN KİŞİLİKBÜYÜK BİR KENT. NOTGELD ŞEHİR GAZ İŞLETMELERİ TARAFINDAN 1922 DE SADECE GAZ ÖDEMELERİ İÇİN ÇIKARILMIŞ

  TLSold
 • BÖLGE HASTENESİ TARAFINDAN ÇIKARILAN BU PARA İSE TARİHSİZ ,İLK DÖNEM, HASTANE DAMGALI VE KARTON, NADİR.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  BÖLGE HASTENESİ TARAFINDAN ÇIKARILAN BU PARA İSE TARİHSİZ ,İLK DÖNEM, HASTANE DAMGALI VE KARTON, NADİR.

  TLSold
 • POLONYADA BULUNAN BİALOGARD KENTİNDE YERLEŞİK OLAN ATLI BİRLİKLER PEK ÇOK SAVAŞTA ETKİLİ OLMUŞLARDI.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  POLONYADA BULUNAN BİALOGARD KENTİNDE YERLEŞİK OLAN ATLI BİRLİKLER PEK ÇOK SAVAŞTA ETKİLİ OLMUŞLARDI.

  TLSold
 • HAFİF SİLAHLI ATLI BİRLİKLER HENÜZ MAKİNALARIN SAVAŞA KARIŞMADIĞI DÖNEMDE ÖNEMLİ BİR GÜÇTÜ. KURU KAFA AMBLEMİ EN ÇOK KULLANILAN VE KORKUTUCU BAYRAKLARDANDI.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  HAFİF SİLAHLI ATLI BİRLİKLER HENÜZ MAKİNALARIN SAVAŞA KARIŞMADIĞI DÖNEMDE ÖNEMLİ BİR GÜÇTÜ. KURU KAFA AMBLEMİ EN ÇOK KULLANILAN VE KORKUTUCU BAYRAKLARDANDI.

  TLSold
 • BODENSEE GÖLÜ KIYISINDA ROMALILARDAN KALMA BİR KENT.KARŞI KIYIDA İSVİÇRE TOPRAKLARI YER ALIYOR. İKİ ÜNİVERSİTESİ VAR.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  BODENSEE GÖLÜ KIYISINDA ROMALILARDAN KALMA BİR KENT.KARŞI KIYIDA İSVİÇRE TOPRAKLARI YER ALIYOR. İKİ ÜNİVERSİTESİ VAR.

  TLSold
 • 20.000 NUFUSLU ENNİGERLOH İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA ATOM SİLAHLARININ YERLEŞTİRİLDİĞİ BİR YERDİ.DAHA SONRA TESİSLER KAPATILDI.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  20.000 NUFUSLU ENNİGERLOH İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA ATOM SİLAHLARININ YERLEŞTİRİLDİĞİ BİR YERDİ.DAHA SONRA TESİSLER KAPATILDI.

  TLSold
 • ŞEHİRDE ÇOK ESKİ BİR ECZA VE KİMYA FİRMASI OLAN ROTTENDORF FİRMASI VAR VE TAM 800 İŞÇİ ÇALIŞTIRIYOR.EN BÜYÜK İŞVEREN DURUMUNDA.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  ŞEHİRDE ÇOK ESKİ BİR ECZA VE KİMYA FİRMASI OLAN ROTTENDORF FİRMASI VAR VE TAM 800 İŞÇİ ÇALIŞTIRIYOR.EN BÜYÜK İŞVEREN DURUMUNDA.

  TLSold
 • ERKEN NEOLİTİK DÖNEME AİT KALINTILARIN BULUNDUĞU BERNBURG ŞEHRİN İÇİNDE DOLAŞAN SAALE NEHRİ YÜZÜZNDEN KÜÇÜK VENEDİK DİYE ADLANDIRILMIŞ.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  ERKEN NEOLİTİK DÖNEME AİT KALINTILARIN BULUNDUĞU BERNBURG ŞEHRİN İÇİNDE DOLAŞAN SAALE NEHRİ YÜZÜZNDEN KÜÇÜK VENEDİK DİYE ADLANDIRILMIŞ.

  TLSold
 • POLONYA ÇEK SINIRINDA YER ALAN KLODZKO ŞEHRİ BOHEMYA, POLANYA VE ALMANLAR ARASINDA BİR KAÇ KERE GİDİP GELMİŞ.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  POLONYA ÇEK SINIRINDA YER ALAN KLODZKO ŞEHRİ BOHEMYA, POLANYA VE ALMANLAR ARASINDA BİR KAÇ KERE GİDİP GELMİŞ.

  TLSold
 • BU ŞEHİRDE BÖLGEDE BİR DÖNEM OKULA GİDEN VE HASTALANDIKTAN SONRA ANNESİ TARAFINDAN BURADA BAKILAN NİETZSCHE YE SAHİP ÇIKMIŞ, MÜZESİ VE ARŞİVİ BURADA.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  BU ŞEHİRDE BÖLGEDE BİR DÖNEM OKULA GİDEN VE HASTALANDIKTAN SONRA ANNESİ TARAFINDAN BURADA BAKILAN NİETZSCHE YE SAHİP ÇIKMIŞ, MÜZESİ VE ARŞİVİ BURADA.

  TLSold
 • ŞEHRİN ARMASINDA KILIÇ VE ANAHTAR VAR .ŞEHRİ ELE GEÇİRMENİN ANCAK KILIÇ YOLUYLA OLDUĞUNU SİMGELİYOR.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  ŞEHRİN ARMASINDA KILIÇ VE ANAHTAR VAR .ŞEHRİ ELE GEÇİRMENİN ANCAK KILIÇ YOLUYLA OLDUĞUNU SİMGELİYOR.

  TLSold
 • ARTIK POLONYA TOPRAKLARINDAKİ NEUSTETTİN KENTİNDE 41.000 KİŞİ YAŞIYOR. 1602-1657 ARASINDA DÖRT VEBA SALGINI YAŞAYAN ŞEHİRDE NUFUS SIFIRA YAKINA DÜŞMÜŞ.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  ARTIK POLONYA TOPRAKLARINDAKİ NEUSTETTİN KENTİNDE 41.000 KİŞİ YAŞIYOR. 1602-1657 ARASINDA DÖRT VEBA SALGINI YAŞAYAN ŞEHİRDE NUFUS SIFIRA YAKINA DÜŞMÜŞ.

  TLSold
 • 16.YY DAKİ TAHIL DEPOLAMAK İÇİN KULLANILAN NİKOLAİ KİLİSESİ HALEN MÜZE OLARAK KULLANILIYOR.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  16.YY DAKİ TAHIL DEPOLAMAK İÇİN KULLANILAN NİKOLAİ KİLİSESİ HALEN MÜZE OLARAK KULLANILIYOR.

  TLSold
 • 4000 KİŞİLİK KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN SELSİNGEN TARIM İLE GEÇİNİYOR.AYRICA BİR YEREL ŞİRKET OTOMOTİV ALANDA ÇALIŞIYOR.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  4000 KİŞİLİK KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN SELSİNGEN TARIM İLE GEÇİNİYOR.AYRICA BİR YEREL ŞİRKET OTOMOTİV ALANDA ÇALIŞIYOR.

  TLSold
 • ŞEHRİN ARMASINDA GÖRÜLEN KILIÇLI SAVAŞÇI ROLAND 1693 YILINDA MEYDANA TAŞ BİR HEYKEL OLARAK DİKİLMİŞ. ŞEHİRDEKİ ROMATİZMA KLİNİĞİ ÇOK ÜNLÜ

  Lot No: 109

  Lot: 109

  ŞEHRİN ARMASINDA GÖRÜLEN KILIÇLI SAVAŞÇI ROLAND 1693 YILINDA MEYDANA TAŞ BİR HEYKEL OLARAK DİKİLMİŞ. ŞEHİRDEKİ ROMATİZMA KLİNİĞİ ÇOK ÜNLÜ

  TLSold
 • 1100 YILLARINDA YAPILAN HAPİSHANE ŞEHRİN KADERİNİ ETKİLEMİŞ, O GÜNDEN GÜNÜMÜZE KADAR HEP AYNI BİNA VE EKLERİ HAPİSHANE OLARAK KULLANILMIŞ.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  1100 YILLARINDA YAPILAN HAPİSHANE ŞEHRİN KADERİNİ ETKİLEMİŞ, O GÜNDEN GÜNÜMÜZE KADAR HEP AYNI BİNA VE EKLERİ HAPİSHANE OLARAK KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • BUGÜN VECHTA ÖZELLİKLE MAKİNA ÜRETİMİNDE ÇEVRENİN EN BÜYÜK MERKEZİ. AYRICA BÜYÜK BİR TUĞLA FABRİKASI VAR.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  BUGÜN VECHTA ÖZELLİKLE MAKİNA ÜRETİMİNDE ÇEVRENİN EN BÜYÜK MERKEZİ. AYRICA BÜYÜK BİR TUĞLA FABRİKASI VAR.

  TLSold
 • 1.DÜNYA SAVAŞINDA YENİLEN VE İŞGALE UĞRAYAN ALMANYA İÇİN (ANAVATAMIZ İÇİN BÜTÜNLÜK, ADALET VE ÖZGÜRLÜK) YAZILARAK VERSAY ANLAŞMASI KINANMIŞ.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  1.DÜNYA SAVAŞINDA YENİLEN VE İŞGALE UĞRAYAN ALMANYA İÇİN (ANAVATAMIZ İÇİN BÜTÜNLÜK, ADALET VE ÖZGÜRLÜK) YAZILARAK VERSAY ANLAŞMASI KINANMIŞ.

  TLSold
 • BU ŞEHİR GOETHE'NİN FAUST KİTABINDA DA GEÇEN KUZEY AVRUPAYA AİT BİR GELENEK OLAN 30 NİSAN GECESİ KUTLANAN WALPURGİS CADILAR GECESİ İLE ÇOK ÜNLÜ.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  BU ŞEHİR GOETHE'NİN FAUST KİTABINDA DA GEÇEN KUZEY AVRUPAYA AİT BİR GELENEK OLAN 30 NİSAN GECESİ KUTLANAN WALPURGİS CADILAR GECESİ İLE ÇOK ÜNLÜ.

  TLSold
 • BİR DÖNEM PAMUKLU ÜRETİMİNDE ÇOK ETKİLİ OLAN PÖSSNECK ARTIK SADECE 1200 KİŞİ ÇALIŞTIRAN BERTELSMANN 'IN BİR MATBAA MERKEZİ KONUMUNDA

  Lot No: 114

  Lot: 114

  BİR DÖNEM PAMUKLU ÜRETİMİNDE ÇOK ETKİLİ OLAN PÖSSNECK ARTIK SADECE 1200 KİŞİ ÇALIŞTIRAN BERTELSMANN 'IN BİR MATBAA MERKEZİ KONUMUNDA

  TLSold
 • ŞEHİR NOTGELDLERİNDE ÜNLÜ GOETHE'NİN HERRMANN VE DOROTHEA ADLI ESERİNDEN SAHNELERE YER VERMİŞ.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  ŞEHİR NOTGELDLERİNDE ÜNLÜ GOETHE'NİN HERRMANN VE DOROTHEA ADLI ESERİNDEN SAHNELERE YER VERMİŞ.

  TLSold
 • ERFURT KİLİSELERİ İLE ÜNLÜ. MERKEZDE TAM 77 KİLİSE BULUNUYOR VE BU YÜZDEN BU ŞEHRE KUZEYİN ROMASI ADI UYGUN GÖRÜLMÜŞ.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  ERFURT KİLİSELERİ İLE ÜNLÜ. MERKEZDE TAM 77 KİLİSE BULUNUYOR VE BU YÜZDEN BU ŞEHRE KUZEYİN ROMASI ADI UYGUN GÖRÜLMÜŞ.

  TLSold
 • AVRUPA'NIN AYAKTA KALMIŞ EN ESKİ SİNAGOGU DA BURADA BULUNUYOR. HALEN MÜZE OLARAK KULLANILAN YAPI 900 YILLIK BİR GEÇMİŞE SAHİP.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  AVRUPA'NIN AYAKTA KALMIŞ EN ESKİ SİNAGOGU DA BURADA BULUNUYOR. HALEN MÜZE OLARAK KULLANILAN YAPI 900 YILLIK BİR GEÇMİŞE SAHİP.

  TLSold
 • BİR KÜLTÜR ŞEHRİ OLMASINA RAĞMEN SON DÖNEMLERDE İTALYAN VE ERMENİ MAFYA GRUPLARI ARASINDA ÇIKAN ÇATIŞMALAR HUZURSUZLUK YARATIYOR

  Lot No: 118

  Lot: 118

  BİR KÜLTÜR ŞEHRİ OLMASINA RAĞMEN SON DÖNEMLERDE İTALYAN VE ERMENİ MAFYA GRUPLARI ARASINDA ÇIKAN ÇATIŞMALAR HUZURSUZLUK YARATIYOR

  TLSold
 • SELÇUK İLE KARDEŞ ŞEHİR OLAN SİEGBURG 600 YILDAN BERİ BENEDİKTEN RAHİPLERİNİN ÜRETTİĞİ METOTLA ABTEİ ADLI LİKÖRÜ İLE ÜNLÜ.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  SELÇUK İLE KARDEŞ ŞEHİR OLAN SİEGBURG 600 YILDAN BERİ BENEDİKTEN RAHİPLERİNİN ÜRETTİĞİ METOTLA ABTEİ ADLI LİKÖRÜ İLE ÜNLÜ.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞI SON GÜNÜNDE BOMBALANAN VE YAKILAN EVLERİN TAMAMINA YAKINI YOK OLMUŞ. ŞEHİRDE TAM 500 KİŞİNİN İNTİHAR ETTİĞİ BİLİNİYOR

  Lot No: 120

  Lot: 120

  2.DÜNYA SAVAŞI SON GÜNÜNDE BOMBALANAN VE YAKILAN EVLERİN TAMAMINA YAKINI YOK OLMUŞ. ŞEHİRDE TAM 500 KİŞİNİN İNTİHAR ETTİĞİ BİLİNİYOR

  TLSold
 • 1346 DAN BERİ ARMASI AYNI OLAN VE ORTASINDA BİR BOĞA BAŞI BULUNAN KENTİN EN ÖNEMLİ FABRİKALARINDAN BİRİ HAYVAN YEMİ ÜRETİYOR.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  1346 DAN BERİ ARMASI AYNI OLAN VE ORTASINDA BİR BOĞA BAŞI BULUNAN KENTİN EN ÖNEMLİ FABRİKALARINDAN BİRİ HAYVAN YEMİ ÜRETİYOR.

  TLSold
 • PİSZ KENTİ ASLINDA LİTVANYALILAR TARAFINDAN KURULMUŞ. ANCAK COĞRAFİ KONUMU YÜZÜNDEN PRUSYA, POLONYA VE RUSYA ARASINDA SAVAŞLARA NEDEN OLMUŞ.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  PİSZ KENTİ ASLINDA LİTVANYALILAR TARAFINDAN KURULMUŞ. ANCAK COĞRAFİ KONUMU YÜZÜNDEN PRUSYA, POLONYA VE RUSYA ARASINDA SAVAŞLARA NEDEN OLMUŞ.

  TLSold
 • TEKRAR BAŞTAN İNŞA EDİLEN ŞEHİRDE BUGÜN 28 BİN KİŞİ YAŞIYOR. ÇEVREDE DÖRT NEHİR OLMASI KANU TUTKUNLARI İÇİN BÜYÜK BİR İMKAN.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  TEKRAR BAŞTAN İNŞA EDİLEN ŞEHİRDE BUGÜN 28 BİN KİŞİ YAŞIYOR. ÇEVREDE DÖRT NEHİR OLMASI KANU TUTKUNLARI İÇİN BÜYÜK BİR İMKAN.

  TLSold
 • ESKİDEN ŞEHİR OLAN ARTIK MÜNİH KENTİNİN BİR BANLİYÖSÜ OLAN PASİNG'İN ERKEN DÖNEMDE ÇIKARDIĞI 25 PF, KARTON, ÇİL.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  ESKİDEN ŞEHİR OLAN ARTIK MÜNİH KENTİNİN BİR BANLİYÖSÜ OLAN PASİNG'İN ERKEN DÖNEMDE ÇIKARDIĞI 25 PF, KARTON, ÇİL.

  TLSold
 • AVUSTURYA'YA ÇOK YAKIN, DAĞLAR ARASINDA BİR KENT OLAN BERCHTESGADEN AYNI ZAMANDA NASYONAL SOSYALİMİN KALESİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  AVUSTURYA'YA ÇOK YAKIN, DAĞLAR ARASINDA BİR KENT OLAN BERCHTESGADEN AYNI ZAMANDA NASYONAL SOSYALİMİN KALESİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • HİTLER BURADA OBERSALZBERG DAĞINDA KENDİNE BİR VİLLA YAPTIRMIŞ, DAHA SONRA BUNKER DENEN SIĞINAKLARLA BİRBİRİNE BAĞLANAN BİR YERLEŞİM OLUŞMUŞTU.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  HİTLER BURADA OBERSALZBERG DAĞINDA KENDİNE BİR VİLLA YAPTIRMIŞ, DAHA SONRA BUNKER DENEN SIĞINAKLARLA BİRBİRİNE BAĞLANAN BİR YERLEŞİM OLUŞMUŞTU.

  TLSold
 • BİR DÖNEM DOĞU ALMANYA'DA KALAN 16 BİN KİŞİLİK ŞEHİR 3 GÜN SÜREN VE PEK ÇOK KONSERİN VERİDİĞİ ŞARKI FESTİVALİ İLE TANINIYOR.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  BİR DÖNEM DOĞU ALMANYA'DA KALAN 16 BİN KİŞİLİK ŞEHİR 3 GÜN SÜREN VE PEK ÇOK KONSERİN VERİDİĞİ ŞARKI FESTİVALİ İLE TANINIYOR.

  TLSold
 • BU ŞEHİR UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNİN BAŞLARINDA YER ALIYOR.ŞEHİR MERKEZİ VE ÇEVRESİNDE 800 YILLIK GEÇMİŞE DAYANAN 2100 KADAR EV BULUNUYOR.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  BU ŞEHİR UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNİN BAŞLARINDA YER ALIYOR.ŞEHİR MERKEZİ VE ÇEVRESİNDE 800 YILLIK GEÇMİŞE DAYANAN 2100 KADAR EV BULUNUYOR.

  TLSold
 • 1945 DE ŞEHİR KİLİSESİNDEN ÇALINAN 12 PARÇA 1993 DE AMERİKADAN İADE EDİLMİŞ. AYNI DÖNEM ÇALINAN 2 DEĞERLİ PARÇA İSE HALA KAYIP.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  1945 DE ŞEHİR KİLİSESİNDEN ÇALINAN 12 PARÇA 1993 DE AMERİKADAN İADE EDİLMİŞ. AYNI DÖNEM ÇALINAN 2 DEĞERLİ PARÇA İSE HALA KAYIP.

  TLSold
 • DEVLET İÇİN DIŞİŞLERİ, EKONOMİ VE SOSYAL BİLİMLER ADAMI YETİŞTİREN EN ÖNEMLİ ÜNİVERSİTELER BU KENTTE BULUNUNYOR. 134 BİN NUFUSUN % 20 Sİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  DEVLET İÇİN DIŞİŞLERİ, EKONOMİ VE SOSYAL BİLİMLER ADAMI YETİŞTİREN EN ÖNEMLİ ÜNİVERSİTELER BU KENTTE BULUNUNYOR. 134 BİN NUFUSUN % 20 Sİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ.

  TLSold
 • BUNDAN BAŞKA ÜNLÜ MAX PLANCK VAKFI DENEYSEL TIP, GÜNEŞ SİSTEMLERİ ARAŞTIRMALARI GİBİ ALANLARDA ÇALIŞAN 5 AYRI ENSİTÜYÜ BURADA KURMUŞ.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  BUNDAN BAŞKA ÜNLÜ MAX PLANCK VAKFI DENEYSEL TIP, GÜNEŞ SİSTEMLERİ ARAŞTIRMALARI GİBİ ALANLARDA ÇALIŞAN 5 AYRI ENSİTÜYÜ BURADA KURMUŞ.

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNİN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN 47.000 KİŞİLİK STRAUBİNG ARMASINDA PULLUK KULLANANTEK ŞEHİR OLARAK BİLİNİYOR

  Lot No: 132

  Lot: 132

  BAVYERA BÖLGESİNİN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN 47.000 KİŞİLİK STRAUBİNG ARMASINDA PULLUK KULLANANTEK ŞEHİR OLARAK BİLİNİYOR

  TLSold
 • BUNA MUKABİL ŞEHİR MAKİNA ÜRETİMİ, ELEKTROTEKNİK, OTOMOTİV VE LOGİSTİK GİBİ ALANLARDA ÇOK GELİŞMİŞ BİR MERKEZ HALİNDE

  Lot No: 133

  Lot: 133

  BUNA MUKABİL ŞEHİR MAKİNA ÜRETİMİ, ELEKTROTEKNİK, OTOMOTİV VE LOGİSTİK GİBİ ALANLARDA ÇOK GELİŞMİŞ BİR MERKEZ HALİNDE

  TLSold
 • ADAŞININ AKSİNE KÜÇÜK BİR ŞEHİR OLAN VE ARTIK POLONYA TOPRAKLARINDA YER ALAN SWİEBODZİCE 23.000 NUFUSU BARINDIRIYOR.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  ADAŞININ AKSİNE KÜÇÜK BİR ŞEHİR OLAN VE ARTIK POLONYA TOPRAKLARINDA YER ALAN SWİEBODZİCE 23.000 NUFUSU BARINDIRIYOR.

  TLSold
 • ŞEHİRDE 1803 YILINDA KURULAN TUVAL FABRİKASI VE 1850 LERDE FAALİYETE GEÇEN SAAT ÜRETİMİ İLK SANAYİ ADIMLARI OLMUŞ.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  ŞEHİRDE 1803 YILINDA KURULAN TUVAL FABRİKASI VE 1850 LERDE FAALİYETE GEÇEN SAAT ÜRETİMİ İLK SANAYİ ADIMLARI OLMUŞ.

  TLSold
 • BU KASABA 1800 LÜ YILLARDA BAŞLAYAN VE 1992 YE KADAR SÜREN SEPETÇİ SÖĞÜDÜ DENEN BİTKİDEN ÜRETTİĞİ SEPETLERLE ÇOK ÜNLÜ. BİR DÖNEM AMERİKA'YA BİLE MAL SATILMIŞ.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  BU KASABA 1800 LÜ YILLARDA BAŞLAYAN VE 1992 YE KADAR SÜREN SEPETÇİ SÖĞÜDÜ DENEN BİTKİDEN ÜRETTİĞİ SEPETLERLE ÇOK ÜNLÜ. BİR DÖNEM AMERİKA'YA BİLE MAL SATILMIŞ.

  TLSold
 • 1822 DE KURULAN ZANDER KAĞİT FABRİKASI HALEN ÇALIŞIYOR, AYRICA 1889 DAN BERİ HEİDER YAYIEVİ YAŞAMINI SÜRDÜRÜYOR. BASTEİ LÜBBE İSE 70 YILLIK MERKEZİNİ TAŞIMIŞ.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  1822 DE KURULAN ZANDER KAĞİT FABRİKASI HALEN ÇALIŞIYOR, AYRICA 1889 DAN BERİ HEİDER YAYIEVİ YAŞAMINI SÜRDÜRÜYOR. BASTEİ LÜBBE İSE 70 YILLIK MERKEZİNİ TAŞIMIŞ.

  TLSold
 • DANİMARKA ALMANYA SINIRINDA VE HALK OYLAMASI İLE ALMANYA'DA KALAN STEİNFELD BUNU KARİKATÜRE DE YANSITMIŞ.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  DANİMARKA ALMANYA SINIRINDA VE HALK OYLAMASI İLE ALMANYA'DA KALAN STEİNFELD BUNU KARİKATÜRE DE YANSITMIŞ.

  TLSold
 • MERCEDES FİRMASININ MERKEZİ, GÜNEYİN EN BÜYÜK ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN STUTTGART KENTİNDE AYRICA PORSCHE VE BOSCH FİRMALARI DA KURULMUŞ

  Lot No: 139

  Lot: 139

  MERCEDES FİRMASININ MERKEZİ, GÜNEYİN EN BÜYÜK ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN STUTTGART KENTİNDE AYRICA PORSCHE VE BOSCH FİRMALARI DA KURULMUŞ

  TLSold
 • BU SERİ TABİAT PARKLARINI KORUMAK İÇİN KURULAN DERNEĞE YARDIM İÇİN ÇIKARILMIŞ. NOTGELDLERDE ENDER GÖRÜLEN BİR ÖZELLİK İKİSİ DE AYNI NUMARAYI TAŞIYOR.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  BU SERİ TABİAT PARKLARINI KORUMAK İÇİN KURULAN DERNEĞE YARDIM İÇİN ÇIKARILMIŞ. NOTGELDLERDE ENDER GÖRÜLEN BİR ÖZELLİK İKİSİ DE AYNI NUMARAYI TAŞIYOR.

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNDEKİ KÜÇÜK ŞEHİR TAHTA İŞLEMECİLİĞİ İLE ÇOK TANINMIŞ.TAHTA OYMA İLE ÇEŞİTLİ DİNİ MOTİF VE HEYKELLER DE ÜRETİLMİŞ.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  BAVYERA BÖLGESİNDEKİ KÜÇÜK ŞEHİR TAHTA İŞLEMECİLİĞİ İLE ÇOK TANINMIŞ.TAHTA OYMA İLE ÇEŞİTLİ DİNİ MOTİF VE HEYKELLER DE ÜRETİLMİŞ.

  TLSold
 • BU BÖLGEDE ÇOK YAYGIN OLAN VE EVLERİN ÖN CEPHELERİNİN RESİM VEYA MOTİFLERLE SÜSLENMESİ YANİ AÇIK HAVA RESSAMLIĞI ŞEHRİ ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ ARASINDA

  Lot No: 142

  Lot: 142

  BU BÖLGEDE ÇOK YAYGIN OLAN VE EVLERİN ÖN CEPHELERİNİN RESİM VEYA MOTİFLERLE SÜSLENMESİ YANİ AÇIK HAVA RESSAMLIĞI ŞEHRİ ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ ARASINDA

  TLSold
 • POLONYA'NIN SERAMAİK MERKEZİ OLARAK BİLİNEN BOLESLAWİEC 39 BİN NUFUSA SAHİP. 1511 DE ÇANAK ÇÖMLEK ÜRETİMİ YAPTIĞI KAYITLARA GEÇMİŞ.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  POLONYA'NIN SERAMAİK MERKEZİ OLARAK BİLİNEN BOLESLAWİEC 39 BİN NUFUSA SAHİP. 1511 DE ÇANAK ÇÖMLEK ÜRETİMİ YAPTIĞI KAYITLARA GEÇMİŞ.

  TLSold
 • ŞEHRİN 1645 DEN BERİ KULLANDIĞI ARMADA BİR KÖYLÜ ELLERİNDE BİR AĞAÇ FİDANI VE KÜREKLE GÖRÜLÜYOR. GÜNÜMÜZE TAM UYGUN ÇEVRECİ BİR YAKLAŞIM.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  ŞEHRİN 1645 DEN BERİ KULLANDIĞI ARMADA BİR KÖYLÜ ELLERİNDE BİR AĞAÇ FİDANI VE KÜREKLE GÖRÜLÜYOR. GÜNÜMÜZE TAM UYGUN ÇEVRECİ BİR YAKLAŞIM.

  TLSold
 • UZUN YILLAR KAPLICA OLARAK HİZMET VEREN ŞEHİRDE ARTIK RUHSAL TURİZM DE ÖNE ÇIKTI, BUNA KİLİSE,MANASTIR GEZİLERİ, DİNİ KONSERLER, KOROLAR GİBİ ETKİNLİKLER DAHİL

  Lot No: 145

  Lot: 145

  UZUN YILLAR KAPLICA OLARAK HİZMET VEREN ŞEHİRDE ARTIK RUHSAL TURİZM DE ÖNE ÇIKTI, BUNA KİLİSE,MANASTIR GEZİLERİ, DİNİ KONSERLER, KOROLAR GİBİ ETKİNLİKLER DAHİL

  TLSold
 • GELENEKLERİNE ÇOK BAĞLI OLAN ŞEHİRDE 1850 DEN KALMA KONYAK, 1859 DEN KALMA MATBAA ARTIK MÜZE OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  GELENEKLERİNE ÇOK BAĞLI OLAN ŞEHİRDE 1850 DEN KALMA KONYAK, 1859 DEN KALMA MATBAA ARTIK MÜZE OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • TARIM ALANINDA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILAN ŞEHİRDE 1487 DEN KALMA RÜZGAR VE AKARSU DEĞİRMENLERİ HALA DURUYOR.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  TARIM ALANINDA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILAN ŞEHİRDE 1487 DEN KALMA RÜZGAR VE AKARSU DEĞİRMENLERİ HALA DURUYOR.

  TLSold
 • GERMEN, SLAV, FLAMANLAR TARAFINDAN DEFALARCA İSTİLA EDİLEN BURG, 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA RUSLARA KURŞUN ATMADAN TESLİM OLMUŞ.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  GERMEN, SLAV, FLAMANLAR TARAFINDAN DEFALARCA İSTİLA EDİLEN BURG, 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA RUSLARA KURŞUN ATMADAN TESLİM OLMUŞ.

  TLSold
 • ALMANYA POLONYA SINIRINDA YER ALAN FORST 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA İKİYE BÖLÜNMÜŞ, NEHRİN DOĞUSU POLONYA'DA ZASİEKİ ADINDA BİR ŞEHİR

  Lot No: 149

  Lot: 149

  ALMANYA POLONYA SINIRINDA YER ALAN FORST 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA İKİYE BÖLÜNMÜŞ, NEHRİN DOĞUSU POLONYA'DA ZASİEKİ ADINDA BİR ŞEHİR

  TLSold
 • FORST VE ZASİEKİ ŞEHİRLERİ 2002 YILINDA AVRUPA BİRLİĞİ KÖPRÜSÜ İLE TEKRAR BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ. 2004 DE FORST GÜLLER ŞEHRİ ÜNVANINI DA ALMIŞ.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  FORST VE ZASİEKİ ŞEHİRLERİ 2002 YILINDA AVRUPA BİRLİĞİ KÖPRÜSÜ İLE TEKRAR BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ. 2004 DE FORST GÜLLER ŞEHRİ ÜNVANINI DA ALMIŞ.

  TLSold
 • 1935 YILINA KADAR CLEVE ADINI TAŞIYAN ŞEHİR BU TARİHTE ADINI KLEVE OLARAK DEĞİŞTİRDİ, HOLLANDA SINIRINDA 52 BİN KİŞİLİK BÜYÜK BİR KENT

  Lot No: 151

  Lot: 151

  1935 YILINA KADAR CLEVE ADINI TAŞIYAN ŞEHİR BU TARİHTE ADINI KLEVE OLARAK DEĞİŞTİRDİ, HOLLANDA SINIRINDA 52 BİN KİŞİLİK BÜYÜK BİR KENT

  TLSold
 • 11.YÜZYILDA YAPILMIŞ OLAN KUĞULAR ŞATOSU (SWANENBURG) 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA RESTORE EDİLDİ VE ŞEHRİN EN TURİSTLİK ÖĞESİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  11.YÜZYILDA YAPILMIŞ OLAN KUĞULAR ŞATOSU (SWANENBURG) 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA RESTORE EDİLDİ VE ŞEHRİN EN TURİSTLİK ÖĞESİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • ŞEHİRDE ÜRETİM GENELDE GIDA AĞIRLIKLI. MARGARİN, AYÇİÇEĞİ YAĞI, BİSKÜİT, KAKAO UZUN YILLARDIR BURADA KURULU FABRİKALAR TARAFINDAN ÜRETİLİYOR.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  ŞEHİRDE ÜRETİM GENELDE GIDA AĞIRLIKLI. MARGARİN, AYÇİÇEĞİ YAĞI, BİSKÜİT, KAKAO UZUN YILLARDIR BURADA KURULU FABRİKALAR TARAFINDAN ÜRETİLİYOR.

  TLSold
 • YAHUDİLER AÇISINDAN ŞANSSIZ BİR KENT.1492 DE 27 Sİ GİZLİ İLİMLERLE İLGİLENDİKLERİ İÇİN YAKILMIŞ, 247 Sİ İSE ŞEHİRDEN KOVULMUŞ.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  YAHUDİLER AÇISINDAN ŞANSSIZ BİR KENT.1492 DE 27 Sİ GİZLİ İLİMLERLE İLGİLENDİKLERİ İÇİN YAKILMIŞ, 247 Sİ İSE ŞEHİRDEN KOVULMUŞ.

  TLSold
 • ŞEHRİN ARMASI 1628 DEN BERİ AYNI YARISI TAÇ GİYMİŞ BİR BOĞA BAŞI, DİĞER YARISI İSE YARIM YILDIZ. BOĞA MECKLENBURG BÖLGESİNİ TEMSİL EDİYOR.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  ŞEHRİN ARMASI 1628 DEN BERİ AYNI YARISI TAÇ GİYMİŞ BİR BOĞA BAŞI, DİĞER YARISI İSE YARIM YILDIZ. BOĞA MECKLENBURG BÖLGESİNİ TEMSİL EDİYOR.

  TLSold
 • HER DÖNEM ASKERİ MERKEZ OLMUŞ STENDAL'DE İLK GARNİZON 1640 DA KURULMUŞ, SÜREKLİ DEVAM ETMİŞ, 1.DÜNYA SAVAŞINDA BURADA YETİŞEN ATLI BİRLİKLER BAŞARILI OLMUŞ.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  HER DÖNEM ASKERİ MERKEZ OLMUŞ STENDAL'DE İLK GARNİZON 1640 DA KURULMUŞ, SÜREKLİ DEVAM ETMİŞ, 1.DÜNYA SAVAŞINDA BURADA YETİŞEN ATLI BİRLİKLER BAŞARILI OLMUŞ.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞINDA DA BURADA BULUNAN ASKERİ BİRLİKLER HEP BOMBALANMIŞ, BERLİN HAVA HATTINDA OLMASI ŞEHRİN ŞANSSIZLIĞI OLMUŞ.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  2.DÜNYA SAVAŞINDA DA BURADA BULUNAN ASKERİ BİRLİKLER HEP BOMBALANMIŞ, BERLİN HAVA HATTINDA OLMASI ŞEHRİN ŞANSSIZLIĞI OLMUŞ.

  TLSold
 • ŞEHİR ALMANYA'DA AT YETİŞTİRMEDE VE BUNUNLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİNİCİLİK SPORUNDA ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLMUŞ. AT HEYKELLERİ VE MÜZESİ TURİSTLER İÇİN İLGİNÇ.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  ŞEHİR ALMANYA'DA AT YETİŞTİRMEDE VE BUNUNLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİNİCİLİK SPORUNDA ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLMUŞ. AT HEYKELLERİ VE MÜZESİ TURİSTLER İÇİN İLGİNÇ.

  TLSold
 • ŞEHİRDE HRİSTİYANLIĞIN İLK YILLARINDAN KALMA BİR GELENEK SÜRDÜRÜLÜYOR. PASKALYADAN BİR ÖNCEKİ PAZAR KUTSAL PALMİYE GÜNÜ OLARAK KUTLANIYOR.

  Lot No: 159

  Lot: 159

  ŞEHİRDE HRİSTİYANLIĞIN İLK YILLARINDAN KALMA BİR GELENEK SÜRDÜRÜLÜYOR. PASKALYADAN BİR ÖNCEKİ PAZAR KUTSAL PALMİYE GÜNÜ OLARAK KUTLANIYOR.

  TLSold
 • EN BÜYÜK GEÇİM KAYNAĞI ATLAR VE TARIM ÖZELLİKLE BİOLOJİK TARIMA ÖNEM VEREN STEİNFELD ŞEHRİNİN ÜRÜNLERİ ÇOK TUTULUYOR.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  EN BÜYÜK GEÇİM KAYNAĞI ATLAR VE TARIM ÖZELLİKLE BİOLOJİK TARIMA ÖNEM VEREN STEİNFELD ŞEHRİNİN ÜRÜNLERİ ÇOK TUTULUYOR.

  TLSold
 • 3400 NUFUSLU KÜÇÜK YERLEŞİM SERAMİK, EL SANATLARI VE TARIM ÜRÜNLERİ İLE GEÇİMİNİ SAĞLIYOR. AYRICA OTELLERİ GELİŞMİŞ.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  3400 NUFUSLU KÜÇÜK YERLEŞİM SERAMİK, EL SANATLARI VE TARIM ÜRÜNLERİ İLE GEÇİMİNİ SAĞLIYOR. AYRICA OTELLERİ GELİŞMİŞ.

  TLSold
 • BU PARANIN ÜSTÜNDE TOHUM EKEN KÖYLÜ'NÜN ELİNİN ALTINDA ÜÇ KUŞ VAR.DİĞER PARADA YOK. İKİSİ ARASINDA KATALOG FİATI 4 MİSLİ FARK EDİYOR.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  BU PARANIN ÜSTÜNDE TOHUM EKEN KÖYLÜ'NÜN ELİNİN ALTINDA ÜÇ KUŞ VAR.DİĞER PARADA YOK. İKİSİ ARASINDA KATALOG FİATI 4 MİSLİ FARK EDİYOR.

  TLSold
 • 600 METRE YÜKSEKLİKTEKİ BU KASABA DAHA 1535 DE 116 MADEN OCAĞINA SAHİPMİŞ, GÜMÜŞ VE PEK ÇOK MADEN ÇIKARILMIŞ.DAHA SONRA BİR KAYAK MERKEZİ HALİNE GELMİŞ.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  600 METRE YÜKSEKLİKTEKİ BU KASABA DAHA 1535 DE 116 MADEN OCAĞINA SAHİPMİŞ, GÜMÜŞ VE PEK ÇOK MADEN ÇIKARILMIŞ.DAHA SONRA BİR KAYAK MERKEZİ HALİNE GELMİŞ.

  TLSold
 • GELİŞMİŞ BİR SANYİ ŞEHRİ OLAN MELLE 47 BİN NUFUSA SAHİP VE UZUN ZAMANDIR NİĞDE İLİMİZİN KARDEŞ KENTİ.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  GELİŞMİŞ BİR SANYİ ŞEHRİ OLAN MELLE 47 BİN NUFUSA SAHİP VE UZUN ZAMANDIR NİĞDE İLİMİZİN KARDEŞ KENTİ.

  TLSold
 • KÜÇÜK BİR ŞEHİR OLAN HACHENBURG, ÇOK RENKLİ NOTGELDLERİ İLE DİKKATİ ÇEKİYOR. 1180 DEN KALMA SARAYI ÇOK ÜNLÜ VE TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  KÜÇÜK BİR ŞEHİR OLAN HACHENBURG, ÇOK RENKLİ NOTGELDLERİ İLE DİKKATİ ÇEKİYOR. 1180 DEN KALMA SARAYI ÇOK ÜNLÜ VE TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI.

  TLSold
 • ŞEHİR ARMASINDA 1292 DE YAPILAN ŞEHRİN ANA GİRİŞ KAPISI YER ALIYOR. GÜÇLÜ KULELER DÜŞMANA KORKU SALARKEN AÇIK DEMİR KAPI DOSTLUK SİMGESİ OLMUŞ.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  ŞEHİR ARMASINDA 1292 DE YAPILAN ŞEHRİN ANA GİRİŞ KAPISI YER ALIYOR. GÜÇLÜ KULELER DÜŞMANA KORKU SALARKEN AÇIK DEMİR KAPI DOSTLUK SİMGESİ OLMUŞ.

  TLSold
 • FESTİVAL VE KERMESLER ŞEHRİN ÖNEMLİ BİR ÖZELLİĞİ.6 YANGIN, 4 SAVAŞ YAŞAMIŞ KENT DAİMA KENDİNİ YENİLEMEYİ BAŞARMIŞ.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  FESTİVAL VE KERMESLER ŞEHRİN ÖNEMLİ BİR ÖZELLİĞİ.6 YANGIN, 4 SAVAŞ YAŞAMIŞ KENT DAİMA KENDİNİ YENİLEMEYİ BAŞARMIŞ.

  TLSold
 • BU KENTİN İSMİ PORSEN İLE ADETA BÜTÜNLEŞMİŞTİR. BURADA ÜRETİLEN ÜRÜNLER ÖZELLİKLE AZ MİKTARDA VE SAYI İLE ÜRETİLİR VE ESKİDİKÇE ANTİKA ÖZELLİĞİ KAZANIR.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  BU KENTİN İSMİ PORSEN İLE ADETA BÜTÜNLEŞMİŞTİR. BURADA ÜRETİLEN ÜRÜNLER ÖZELLİKLE AZ MİKTARDA VE SAYI İLE ÜRETİLİR VE ESKİDİKÇE ANTİKA ÖZELLİĞİ KAZANIR.

  TLSold
 • KUZEYDE 30 BİN KİŞİNİN OTURDUĞU GUSTROW ESKİ ŞEHİR MERKEZİ, ÇEŞİTLİ TARİHİ BİNALARI VE 1236 TARİHLİ ÜNLÜ KİLİSESİ İLE TURİSTLİK BİR MERKEZ

  Lot No: 169

  Lot: 169

  KUZEYDE 30 BİN KİŞİNİN OTURDUĞU GUSTROW ESKİ ŞEHİR MERKEZİ, ÇEŞİTLİ TARİHİ BİNALARI VE 1236 TARİHLİ ÜNLÜ KİLİSESİ İLE TURİSTLİK BİR MERKEZ

  TLSold
 • NOTGELD ALMANYA'DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ VE ÖZELLİKLE 1920 DEN İTİBAREN FUARLAR, DERGİLERE KONU OLDU BU 1921 DE DÜZENLENEN PUL, KART VE NOTGELD SERGİSİ HATIRASI.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  NOTGELD ALMANYA'DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ VE ÖZELLİKLE 1920 DEN İTİBAREN FUARLAR, DERGİLERE KONU OLDU BU 1921 DE DÜZENLENEN PUL, KART VE NOTGELD SERGİSİ HATIRASI.

  TLSold
 • WROCLAW POLONYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ. PARA 1921 SİLEZYA LUTHER FESTİVALİ İÇİN HATIRA OLARAK ÇIKARILMIŞ, ENDER

  Lot No: 171

  Lot: 171

  WROCLAW POLONYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ. PARA 1921 SİLEZYA LUTHER FESTİVALİ İÇİN HATIRA OLARAK ÇIKARILMIŞ, ENDER

  TLSold
 • BİR DÖNEM HOLLANDALI GÖÇMENLERİ GELİŞİ, KALE VE TERSANE YAPIMI İLE ÇOK ÖNE ÇIKAN KREMPE SAVAŞTA YENİLMESİ VE BAŞKA TERSANELERİ YAPIMI İLE ÖNEMİNİ KAYBETMİŞ.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  BİR DÖNEM HOLLANDALI GÖÇMENLERİ GELİŞİ, KALE VE TERSANE YAPIMI İLE ÇOK ÖNE ÇIKAN KREMPE SAVAŞTA YENİLMESİ VE BAŞKA TERSANELERİ YAPIMI İLE ÖNEMİNİ KAYBETMİŞ.

  TLSold
 • DÜNYADA EN ESKİ MADENCİLİK FAKÜLTESİ BURADA BULUNUYOR. 1765 DEN BERİ FAALİYETTE OLAN OKUL BU ALANDA EN ÖNEMLİ KURULUŞ.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  DÜNYADA EN ESKİ MADENCİLİK FAKÜLTESİ BURADA BULUNUYOR. 1765 DEN BERİ FAALİYETTE OLAN OKUL BU ALANDA EN ÖNEMLİ KURULUŞ.

  TLSold
 • 1980 LERDEN SONRA ŞEHİRDE TEKNOLOJİ YATIRIMLARI, ÖZELLİKLE YARI İLETKEN VE SOLAR TEKNOLOJİSİ ÇALIŞMALARI ARTTI, YATIRIMLAR YAPILDI.

  Lot No: 174

  Lot: 174

  1980 LERDEN SONRA ŞEHİRDE TEKNOLOJİ YATIRIMLARI, ÖZELLİKLE YARI İLETKEN VE SOLAR TEKNOLOJİSİ ÇALIŞMALARI ARTTI, YATIRIMLAR YAPILDI.

  TLSold
 • 1445 DE İLK KEZ DEMİR MADENİ KURULAN KENT SÜREKLİ OLARAK SAVAŞLARA SAHNE OLDU ÇEVREDEKİ MADENLERİ ELE GEÇİRMEK İÇİN DEVAMLI SALDIRI ALDI

  Lot No: 175

  Lot: 175

  1445 DE İLK KEZ DEMİR MADENİ KURULAN KENT SÜREKLİ OLARAK SAVAŞLARA SAHNE OLDU ÇEVREDEKİ MADENLERİ ELE GEÇİRMEK İÇİN DEVAMLI SALDIRI ALDI

  TLSold
 • BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN ÖNCE MİĞFER ÜRETİMİNE BAŞLAYAN THALE DAHA SONRA 1934 DE BU ALANDA TEK ÜRETİCİ HALİNE GELDİ

  Lot No: 176

  Lot: 176

  BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN ÖNCE MİĞFER ÜRETİMİNE BAŞLAYAN THALE DAHA SONRA 1934 DE BU ALANDA TEK ÜRETİCİ HALİNE GELDİ

  TLSold
 • 31 NİSANI 1 MAYISA BAĞLAYAN GECE NORDİK MİTOLOJİDE WALPURGİS ADI İLE BİLİNİR. BİR RAHİBE OLDUĞU İDDİA EDİLEN WALPURGİS İLKBAHAR KUTLAMALARI İLE BİRLEŞMİŞTİR.

  Lot No: 177

  Lot: 177

  31 NİSANI 1 MAYISA BAĞLAYAN GECE NORDİK MİTOLOJİDE WALPURGİS ADI İLE BİLİNİR. BİR RAHİBE OLDUĞU İDDİA EDİLEN WALPURGİS İLKBAHAR KUTLAMALARI İLE BİRLEŞMİŞTİR.

  TLSold
 • KENTİN DIŞINDA ŞEYTANIN TIRMANMA YOLU OLARAK BİLİNEN 100 KM. BİR YÜRÜYÜŞ PARKURU VARDIR.ADRENALİN TUTKUNLARI İÇİN VAZGEÇİLMEZ, TEHLİKELİ ,UÇURUMLARLA DOLUDUR.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  KENTİN DIŞINDA ŞEYTANIN TIRMANMA YOLU OLARAK BİLİNEN 100 KM. BİR YÜRÜYÜŞ PARKURU VARDIR.ADRENALİN TUTKUNLARI İÇİN VAZGEÇİLMEZ, TEHLİKELİ ,UÇURUMLARLA DOLUDUR.

  TLSold
 • TİPİK BİR ORTAÇAĞ KENTİ HAVASINDA OLAN MEİNİNGEN, ORTASINDAN GEÇEN WERRA NEHRİ,PARKLARI, KLASİK YAPILARI, SURLARI VE KULELERİ İLE TURİSTLER İÇİN CAZİP.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  TİPİK BİR ORTAÇAĞ KENTİ HAVASINDA OLAN MEİNİNGEN, ORTASINDAN GEÇEN WERRA NEHRİ,PARKLARI, KLASİK YAPILARI, SURLARI VE KULELERİ İLE TURİSTLER İÇİN CAZİP.

  TLSold
 • KÜÇÜK İŞLETMELERLE DOLU ŞEHİRDE TIP VE TEKNOLOJİ ÇOK İLERİ. MEİNİNGEN AYRICA YEREL YEMEKLERİ VE ÖZELLİKLE SOSİSLERİ İLE ÜN YAPMIŞ.

  Lot No: 180

  Lot: 180

  KÜÇÜK İŞLETMELERLE DOLU ŞEHİRDE TIP VE TEKNOLOJİ ÇOK İLERİ. MEİNİNGEN AYRICA YEREL YEMEKLERİ VE ÖZELLİKLE SOSİSLERİ İLE ÜN YAPMIŞ.

  TLSold
 • BODENSEE KIYISINDA YER ALAN TETTNANG EN GÜZEL NOTGELDLERİ ÇIKARMIŞ. İLGİNÇTİR ARMADAKİ KÖPEK İLE İLGİLİ HİÇ BİR KAYIT YOK.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  BODENSEE KIYISINDA YER ALAN TETTNANG EN GÜZEL NOTGELDLERİ ÇIKARMIŞ. İLGİNÇTİR ARMADAKİ KÖPEK İLE İLGİLİ HİÇ BİR KAYIT YOK.

  TLSold
 • TARİHİ BUZUL ÇAĞINDAN HEMEN SONRAYA KADAR DAYANAN ŞEHİR 150 BİN KİŞİLİK NUFUSU İLE BÖLGENİN EN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN BİRİ.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  TARİHİ BUZUL ÇAĞINDAN HEMEN SONRAYA KADAR DAYANAN ŞEHİR 150 BİN KİŞİLİK NUFUSU İLE BÖLGENİN EN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN BİRİ.

  TLSold
 • 924 YILINDA MACAR SALDIRILARINI SİVİLLERİN KATKISI İLE SAVUŞTURAN PADERBORN DA BU YÜZDEN 1806 YA KADAR HERKESİN SİLAH TAŞIMASINA İZİN VERİLMİŞ.

  Lot No: 183

  Lot: 183

  924 YILINDA MACAR SALDIRILARINI SİVİLLERİN KATKISI İLE SAVUŞTURAN PADERBORN DA BU YÜZDEN 1806 YA KADAR HERKESİN SİLAH TAŞIMASINA İZİN VERİLMİŞ.

  TLSold
 • PADERBORN 07 ADLI FUTBOL KULÜBÜ SON YILLARDA ALMAN 1.FUTBOL LİGİNE KADAR ÇIKARAK BÜYÜK ATILIM YAPTI. ANCAK 1 VE 2. LİG ARASINDA GİDİP GELİYOR

  Lot No: 184

  Lot: 184

  PADERBORN 07 ADLI FUTBOL KULÜBÜ SON YILLARDA ALMAN 1.FUTBOL LİGİNE KADAR ÇIKARAK BÜYÜK ATILIM YAPTI. ANCAK 1 VE 2. LİG ARASINDA GİDİP GELİYOR

  TLSold
 • 14.000 NUFUSLU ŞEHİR HALEN LUBSKO OLARAK BİLİNİYOR VE ALMANYA POLONYA SINIRINDA BULUNUYOR.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  14.000 NUFUSLU ŞEHİR HALEN LUBSKO OLARAK BİLİNİYOR VE ALMANYA POLONYA SINIRINDA BULUNUYOR.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYADA 3800 KİŞİLİK KÜÇÜK KASABA.1895 DE HAREKET SİSTEMİ HASTALIKLARI İÇİN AÇILAN KLİNİK İLE TÜM YAŞAMLARI DEĞİŞTİ, HAREKET BAŞLADI

  Lot No: 186

  Lot: 186

  KUZEY ALMANYADA 3800 KİŞİLİK KÜÇÜK KASABA.1895 DE HAREKET SİSTEMİ HASTALIKLARI İÇİN AÇILAN KLİNİK İLE TÜM YAŞAMLARI DEĞİŞTİ, HAREKET BAŞLADI

  TLSold
 • MİNİK YERLEŞİM İÇİN BALIKÇILIK DAİMA ÖNEMLİ YER TUTTU.AYRICA YILDIZ ŞEKLİNDE YAPILAN İSVEÇ KALESİ HALA AYAKTA DURUYOR.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  MİNİK YERLEŞİM İÇİN BALIKÇILIK DAİMA ÖNEMLİ YER TUTTU.AYRICA YILDIZ ŞEKLİNDE YAPILAN İSVEÇ KALESİ HALA AYAKTA DURUYOR.

  TLSold
 • 2600 KİŞİNİN YAŞADIĞI KÖYDE SON YILLARDA KURULAN LOXPARK ADLI SANAYİ SİTESİ ŞEHRİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLADI.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  2600 KİŞİNİN YAŞADIĞI KÖYDE SON YILLARDA KURULAN LOXPARK ADLI SANAYİ SİTESİ ŞEHRİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLADI.

  TLSold
 • ÖNCELERİ DEMİR İŞLEYEREK BIÇAK VE KESİCİ ALETLER ÜRETEN RUHLA 1891 DE İLK UCUZ SAATİ ÜRETMİŞ. DAHA SONRA TEKNOLOJİYE UYARAK ALMAN SAAT MERKEZLERİNDEN OLMUŞ

  Lot No: 189

  Lot: 189

  ÖNCELERİ DEMİR İŞLEYEREK BIÇAK VE KESİCİ ALETLER ÜRETEN RUHLA 1891 DE İLK UCUZ SAATİ ÜRETMİŞ. DAHA SONRA TEKNOLOJİYE UYARAK ALMAN SAAT MERKEZLERİNDEN OLMUŞ

  TLSold
 • SLAVLARIN KURDUĞU SINIR KENTİ DAHA SONRA 30 YIL SAVAŞLARINDA ÇOK BÜYÜK ZARARLARA UĞRAMIŞ. ANCAK HALEN SESSİZ VE SAKİN BİR ŞEHİR.

  Lot No: 190

  Lot: 190

  SLAVLARIN KURDUĞU SINIR KENTİ DAHA SONRA 30 YIL SAVAŞLARINDA ÇOK BÜYÜK ZARARLARA UĞRAMIŞ. ANCAK HALEN SESSİZ VE SAKİN BİR ŞEHİR.

  TLSold
 • BÖLGEDE ARMAYA DA KONU OLAN BALIKÇILIK ÇOK YAYGIN AMA ESKİSİ GİBİ DEĞİL, MODERN USLLERLE AVLANILIYOR.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  BÖLGEDE ARMAYA DA KONU OLAN BALIKÇILIK ÇOK YAYGIN AMA ESKİSİ GİBİ DEĞİL, MODERN USLLERLE AVLANILIYOR.

  TLSold
 • POLONYANIN BİSKUPİEC KENTİ 1325 DE BU İSİMLE KURULMUŞ, ARTIK 2000 NUFUSU İLE TARIMLA UĞRAŞAN BİR POLONYA KENTİ

  Lot No: 192

  Lot: 192

  POLONYANIN BİSKUPİEC KENTİ 1325 DE BU İSİMLE KURULMUŞ, ARTIK 2000 NUFUSU İLE TARIMLA UĞRAŞAN BİR POLONYA KENTİ

  TLSold
 • REN NEHRİ ÜZERİNDE ÖNEMLİ BİR LİMAN KENTİ OLARAK KURULAN, AMA SONRA SANAYİ ŞEHRİ OLARAK GELİŞEN UERDİNGEN BİR DÖNEM BAŞARILI BİR FUTBOL TAKIMIMA SAHİPTI.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  REN NEHRİ ÜZERİNDE ÖNEMLİ BİR LİMAN KENTİ OLARAK KURULAN, AMA SONRA SANAYİ ŞEHRİ OLARAK GELİŞEN UERDİNGEN BİR DÖNEM BAŞARILI BİR FUTBOL TAKIMIMA SAHİPTI.

  TLSold
 • ŞEHİR 1209 DA KURULMUŞ, ÖNCELERİ TARIM ÖN PLANDAYKEN 1700 LERDE DOKUMACILIK YAYILMIŞ VE 300 KADAR KÜÇÜK DOKUMA İŞYERİ KURULMUŞ.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  ŞEHİR 1209 DA KURULMUŞ, ÖNCELERİ TARIM ÖN PLANDAYKEN 1700 LERDE DOKUMACILIK YAYILMIŞ VE 300 KADAR KÜÇÜK DOKUMA İŞYERİ KURULMUŞ.

  TLSold
 • DAHA SONRALARI 1873 DE KURULAN BOYA FABRİKASI VE HALEN FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR, MARANGOZLUK İSE YİNE YAYGIN BİR İŞ KOLU

  Lot No: 195

  Lot: 195

  DAHA SONRALARI 1873 DE KURULAN BOYA FABRİKASI VE HALEN FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR, MARANGOZLUK İSE YİNE YAYGIN BİR İŞ KOLU

  TLSold
 • GOLENİOW ADINI ALAN POLONYA ŞEHRİ SAVAŞTAN ÖNCE 15 BİN NUFUSA SAHİPKEN SAVAŞ SONUNDA SADECE 1700 KİŞİNİN YAŞADIĞI BİR YER HALİNİ ALMIŞ

  Lot No: 196

  Lot: 196

  GOLENİOW ADINI ALAN POLONYA ŞEHRİ SAVAŞTAN ÖNCE 15 BİN NUFUSA SAHİPKEN SAVAŞ SONUNDA SADECE 1700 KİŞİNİN YAŞADIĞI BİR YER HALİNİ ALMIŞ

  TLSold
 • ANCAK DAHA SONRA DİĞER KENTLERDEN ALDIĞI GÖÇLERLE TOPARLANAN ŞEHİRDE HALEN 22 BİN KİŞİ YAŞIYOR. ESKİ ARMALARINDA AYYILDIZ VARKEN POLONYA'DA BU KALDIRILMIŞ.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  ANCAK DAHA SONRA DİĞER KENTLERDEN ALDIĞI GÖÇLERLE TOPARLANAN ŞEHİRDE HALEN 22 BİN KİŞİ YAŞIYOR. ESKİ ARMALARINDA AYYILDIZ VARKEN POLONYA'DA BU KALDIRILMIŞ.

  TLSold
 • KUZEY DENİZİNDE KÜÇÜK BİR BALIKÇI ADASI OLAN WUSTROW DAHA SONRA 1395 YILINDA GÜVENLİK AMACIYLA ANA KARAYA BAĞLANMIŞ VE YARIMADA HALİNİ ALMIŞ.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  KUZEY DENİZİNDE KÜÇÜK BİR BALIKÇI ADASI OLAN WUSTROW DAHA SONRA 1395 YILINDA GÜVENLİK AMACIYLA ANA KARAYA BAĞLANMIŞ VE YARIMADA HALİNİ ALMIŞ.

  TLSold
 • ESKİDEN SADECE BALIKÇILIKLA GEÇİNEN 1200 NUFUSLU KÖY ARTIK BİR TATİL MERKEZİ OLARAK HİZMET VERİYOR. ARMASI İSE BİR YELKENLİ.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  ESKİDEN SADECE BALIKÇILIKLA GEÇİNEN 1200 NUFUSLU KÖY ARTIK BİR TATİL MERKEZİ OLARAK HİZMET VERİYOR. ARMASI İSE BİR YELKENLİ.

  TLSold
 • ALIŞILMADIK 3 MARK DEĞERİNDE İLGİNÇ VE ENDER BİR NOTGELD. YAŞLILARA YARDIM AMACIYLA ÇIKARILMIŞ. SAVAŞTA VE KIŞ YARDIMI OLARAKTA BU TÜR KAMPANYALAR OLDU.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  ALIŞILMADIK 3 MARK DEĞERİNDE İLGİNÇ VE ENDER BİR NOTGELD. YAŞLILARA YARDIM AMACIYLA ÇIKARILMIŞ. SAVAŞTA VE KIŞ YARDIMI OLARAKTA BU TÜR KAMPANYALAR OLDU.

  TLSold
 • HALEN POLONYA TOPRAKLARINDA BULUNAN GMİNA BOLKOW 5000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  HALEN POLONYA TOPRAKLARINDA BULUNAN GMİNA BOLKOW 5000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • ŞEHRİN ÇOK İYİ KORUNMUŞ ESKİ MERKEZİ, KİLİSESİ, ŞEHİR SURLARI, ŞEHİR PARKI VE BAZI EVLERİ TABİAT VARLIKLARINI KORUMA AÇISINDAN LİSTEYE ALINMIŞ.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  ŞEHRİN ÇOK İYİ KORUNMUŞ ESKİ MERKEZİ, KİLİSESİ, ŞEHİR SURLARI, ŞEHİR PARKI VE BAZI EVLERİ TABİAT VARLIKLARINI KORUMA AÇISINDAN LİSTEYE ALINMIŞ.

  TLSold
 • POLONYA'DA BÜYÜK ŞEHİRLERDEN BİRİ OLAN WALBRZYCH AYNI ZAMANDA BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK FÜRSTENBERG ŞATOSUNA DA SAHİP

  Lot No: 203

  Lot: 203

  POLONYA'DA BÜYÜK ŞEHİRLERDEN BİRİ OLAN WALBRZYCH AYNI ZAMANDA BÖLGEDEKİ EN BÜYÜK FÜRSTENBERG ŞATOSUNA DA SAHİP

  TLSold
 • NAZİ ALMANYA'SININ MERKEZİ OLARAK BİLİNEN ŞEHİRDE DAHA SONRA SAVAŞ SUÇLUSU OLARAK ESKİ NAZİLER YARGILANDI VE BİR ÇOĞU İDAMA MAHKUM OLDU.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  NAZİ ALMANYA'SININ MERKEZİ OLARAK BİLİNEN ŞEHİRDE DAHA SONRA SAVAŞ SUÇLUSU OLARAK ESKİ NAZİLER YARGILANDI VE BİR ÇOĞU İDAMA MAHKUM OLDU.

  TLSold
 • 1050 YILINDA KURULDUĞU BİLİNEN ŞEHİRİN ARMASINDA ÜÇ KALP BULUNUYOR. BÖLGEDE YAYGIN BİR ARMA.

  Lot No: 205

  Lot: 205

  1050 YILINDA KURULDUĞU BİLİNEN ŞEHİRİN ARMASINDA ÜÇ KALP BULUNUYOR. BÖLGEDE YAYGIN BİR ARMA.

  TLSold
 • 3000 KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞEHİRDE BİR İLAÇ FABRİKASI VAR.AYRICA ROSSMANN SUPER MARKTLERİ BÖLGE DEPOSU DA BURADA BULUNUYOR.

  Lot No: 206

  Lot: 206

  3000 KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞEHİRDE BİR İLAÇ FABRİKASI VAR.AYRICA ROSSMANN SUPER MARKTLERİ BÖLGE DEPOSU DA BURADA BULUNUYOR.

  TLSold
 • SAAR BÖLGESİNİN 2.BÜYÜK ŞEHRİ 46 BİN NUFUSLU NEUNKİRCHEN 1593 DEN İTİBAREN BİR DEMİR ÇELİK ÜRETİM MERKEZİ OLDU. DAHA SONRA FRANSIZ İŞGALİNE UĞRADI

  Lot No: 207

  Lot: 207

  SAAR BÖLGESİNİN 2.BÜYÜK ŞEHRİ 46 BİN NUFUSLU NEUNKİRCHEN 1593 DEN İTİBAREN BİR DEMİR ÇELİK ÜRETİM MERKEZİ OLDU. DAHA SONRA FRANSIZ İŞGALİNE UĞRADI

  TLSold
 • BÖLGEDE UZUN YILLAR İŞLETİLEN KÖMÜR MADENLERİ TERK EDİLİNCE ÇÖKÜP SUYLA DOLDULAR VE LEİPZİG YENİ ZELANDASI ADI VERİLEN BÖLGE 19 GÖLE SAHİP OLDU.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  BÖLGEDE UZUN YILLAR İŞLETİLEN KÖMÜR MADENLERİ TERK EDİLİNCE ÇÖKÜP SUYLA DOLDULAR VE LEİPZİG YENİ ZELANDASI ADI VERİLEN BÖLGE 19 GÖLE SAHİP OLDU.

  TLSold
 • ŞEHRİN EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞI 1339 DA DOMUZLARIN EŞELEDİKLERİ TOPRAKTA TESADÜFEN ORTAYA ÇIKAN KALAY OLMUŞ.

  Lot No: 209

  Lot: 209

  ŞEHRİN EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞI 1339 DA DOMUZLARIN EŞELEDİKLERİ TOPRAKTA TESADÜFEN ORTAYA ÇIKAN KALAY OLMUŞ.

  TLSold
 • POLONYA SINIRINDA 1800 KİŞİLİK KÜÇÜK BİR KASABA OLAN PENKUM 1240 YILINDA KURULMUŞ BİR YERLEŞİM.

  Lot No: 210

  Lot: 210

  POLONYA SINIRINDA 1800 KİŞİLİK KÜÇÜK BİR KASABA OLAN PENKUM 1240 YILINDA KURULMUŞ BİR YERLEŞİM.

  TLSold
 • 1170 YILINDA KURULAN MANASTIR 15.YY SONUNDA 39 KÖY, 14 DEĞİRMEN, BİR TUZ KUYUSU VE 1 TUĞLA ATÖLYESİNİN SAHİBİ OLMUŞ.

  Lot No: 211

  Lot: 211

  1170 YILINDA KURULAN MANASTIR 15.YY SONUNDA 39 KÖY, 14 DEĞİRMEN, BİR TUZ KUYUSU VE 1 TUĞLA ATÖLYESİNİN SAHİBİ OLMUŞ.

  TLSold
 • BİSMARK YÖNETİCİLERİ AKILLI OLAN BİR ŞEHİR.1898 DE ÜNLÜ ALMAN DEVLET ADAMI BİSMARCK'I SADECE İSİM BENZERLİĞİNDEN ÖTÜRÜ ONUR HEMŞERİSİ İLAN ETMİŞLER

  Lot No: 212

  Lot: 212

  BİSMARK YÖNETİCİLERİ AKILLI OLAN BİR ŞEHİR.1898 DE ÜNLÜ ALMAN DEVLET ADAMI BİSMARCK'I SADECE İSİM BENZERLİĞİNDEN ÖTÜRÜ ONUR HEMŞERİSİ İLAN ETMİŞLER

  TLSold
 • KOBLENZ CIVARINDA BULUNAN KALEDE 1914/ 1918 ARSINDA GÖREV YAPAN 8.ASKERİ NAKLİYE GRUBU ADINA ÇIKARILAN PARA

  Lot No: 213

  Lot: 213

  KOBLENZ CIVARINDA BULUNAN KALEDE 1914/ 1918 ARSINDA GÖREV YAPAN 8.ASKERİ NAKLİYE GRUBU ADINA ÇIKARILAN PARA

  TLSold
 • 76 BİN NUFUSLU MARBURG ARMASINDA ORTAÇAĞDAN ATLI BİR ŞÖVALYE KULLANMIŞ.İLK KEZ 1248 DE KULLANAN ARMADA AYRICA HESSEN ASLANI OLARAK BİLİNEN ASLAN DA VAR.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  76 BİN NUFUSLU MARBURG ARMASINDA ORTAÇAĞDAN ATLI BİR ŞÖVALYE KULLANMIŞ.İLK KEZ 1248 DE KULLANAN ARMADA AYRICA HESSEN ASLANI OLARAK BİLİNEN ASLAN DA VAR.

  TLSold
 • 1920 DE HALK OYLAMASI İLE DANİMARKA TARAFINA GEÇEN BROAGER 3200 NUFUSLU BİR SINIR KASABASI.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  1920 DE HALK OYLAMASI İLE DANİMARKA TARAFINA GEÇEN BROAGER 3200 NUFUSLU BİR SINIR KASABASI.

  TLSold
 • 1907 İLE 1945 ARASINDA ALMAN İDARESİNDE KALAN BRZEG KENTİ POLONYA'NIN GELİŞMİŞ KENTLERİNDEN. 1879 DAN BERİ TİCARİ DEFTER ÜRETİMİ KONUSUNDA LİDER.

  Lot No: 216

  Lot: 216

  1907 İLE 1945 ARASINDA ALMAN İDARESİNDE KALAN BRZEG KENTİ POLONYA'NIN GELİŞMİŞ KENTLERİNDEN. 1879 DAN BERİ TİCARİ DEFTER ÜRETİMİ KONUSUNDA LİDER.

  TLSold
 • 16.YY DA BİR ÇOK İTALYAN MİMAR, TAŞ VE DUVARCI USTASI KENTE YERLEŞMİŞ VE HEM BURANIN HEM DE ÇEVRENİN MİMARİ YAPISINA ÖNEMLİ KATKIDA BULUNMUŞ.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  16.YY DA BİR ÇOK İTALYAN MİMAR, TAŞ VE DUVARCI USTASI KENTE YERLEŞMİŞ VE HEM BURANIN HEM DE ÇEVRENİN MİMARİ YAPISINA ÖNEMLİ KATKIDA BULUNMUŞ.

  TLSold
 • 1945 DE POLONYA'YA GEÇEN BROCHOW ARTIK WROCLAW KENTİNE BAĞLANMIŞ, ALMAN ETKİLERİ HALA HİSSEDİLİYOR.

  Lot No: 218

  Lot: 218

  1945 DE POLONYA'YA GEÇEN BROCHOW ARTIK WROCLAW KENTİNE BAĞLANMIŞ, ALMAN ETKİLERİ HALA HİSSEDİLİYOR.

  TLSold
 • 2000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN KASABA ARMASINDA ROMALI LAURENTİUS OLARAK BİLİNEN AZİZİN RESMİ BULUNUYOR. TÜM KİLİSELER TARAFINDAN KUTSAL KABUL EDİLMİŞ.

  Lot No: 219

  Lot: 219

  2000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN KASABA ARMASINDA ROMALI LAURENTİUS OLARAK BİLİNEN AZİZİN RESMİ BULUNUYOR. TÜM KİLİSELER TARAFINDAN KUTSAL KABUL EDİLMİŞ.

  TLSold
 • 1204 YILINDA YAPILAN ŞATO VE ÇEVRESİ DAHA SONRA SCHULENBURG AİLESİNE SATILMIŞ VE BU AİLE YÜZYILLARCA BÖLGEYİ YÖNETMİŞ.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  1204 YILINDA YAPILAN ŞATO VE ÇEVRESİ DAHA SONRA SCHULENBURG AİLESİNE SATILMIŞ VE BU AİLE YÜZYILLARCA BÖLGEYİ YÖNETMİŞ.

  TLSold
 • ÜLKENİN BATISINDA YER ALAN ŞEHRİN NOTGELDİNİN ARKASINDA KUYUDAN SU ÇEKME SAHNESİ KARİKATÜRİZE EDİLMİŞ.ÖNDEKİ KABARTMA MÜHÜR ÇOK BELİRGİN

  Lot No: 221

  Lot: 221

  ÜLKENİN BATISINDA YER ALAN ŞEHRİN NOTGELDİNİN ARKASINDA KUYUDAN SU ÇEKME SAHNESİ KARİKATÜRİZE EDİLMİŞ.ÖNDEKİ KABARTMA MÜHÜR ÇOK BELİRGİN

  TLSold
 • 1252 DE KURULAN BİR MANASTIR 1324 DE ŞEHRE DÖNÜŞMÜŞ VE DERİCİLİK ALANINDA ÖNEMLİ BİR YER HALİNE GELMİŞ.

  Lot No: 222

  Lot: 222

  1252 DE KURULAN BİR MANASTIR 1324 DE ŞEHRE DÖNÜŞMÜŞ VE DERİCİLİK ALANINDA ÖNEMLİ BİR YER HALİNE GELMİŞ.

  TLSold
 • MATBAACILIK ALANINDA DA YATIRIMLARI OLAN ŞEHİRDE BERTELSMANN HOLDİNG TAM 1100 İŞÇİ ÇALIŞTIRAN DEV BİR MATBAA-CİLT EVİ KURMUŞ.

  Lot No: 223

  Lot: 223

  MATBAACILIK ALANINDA DA YATIRIMLARI OLAN ŞEHİRDE BERTELSMANN HOLDİNG TAM 1100 İŞÇİ ÇALIŞTIRAN DEV BİR MATBAA-CİLT EVİ KURMUŞ.

  TLSold
 • ÇOK YÖNLÜ BİR ŞEHİR OLAN NORDHAUSEN DA ÖZGÜRLÜK ANITI OLARAK ROLAND 15 YY.DA DİKİLMİŞ VE ZAMANLA YIKILSA DA YERİNE YENİLERİ YAPILMIŞ.

  Lot No: 224

  Lot: 224

  ÇOK YÖNLÜ BİR ŞEHİR OLAN NORDHAUSEN DA ÖZGÜRLÜK ANITI OLARAK ROLAND 15 YY.DA DİKİLMİŞ VE ZAMANLA YIKILSA DA YERİNE YENİLERİ YAPILMIŞ.

  TLSold
 • 1937 İLE 45 ARASINDA DORA TOPLAMA KAMPI VE ÇEVRESİNDE KAZILAN YERALTI TESİSLERİNDE ALMANLARIN MEŞHUR V2 FÜZELERİNİN ÜRETİMİNE ÇALIŞILMIŞ.

  Lot No: 225

  Lot: 225

  1937 İLE 45 ARASINDA DORA TOPLAMA KAMPI VE ÇEVRESİNDE KAZILAN YERALTI TESİSLERİNDE ALMANLARIN MEŞHUR V2 FÜZELERİNİN ÜRETİMİNE ÇALIŞILMIŞ.

  TLSold
 • BUNU ANLAYAN MÜTTEFİKLER ŞEHRİ BOMBALAMIŞ VE 4500 Ü KADIN VE ÇOCUK 8800 KİŞİ BU SIRADA CAN VERMİŞ.

  Lot No: 226

  Lot: 226

  BUNU ANLAYAN MÜTTEFİKLER ŞEHRİ BOMBALAMIŞ VE 4500 Ü KADIN VE ÇOCUK 8800 KİŞİ BU SIRADA CAN VERMİŞ.

  TLSold
 • 1507 DEN BERİ ŞEHİRDE ÜRETİLEN KONYAK ÇOK ÜNLENMİŞ. KARİKATÜRDE EN İYİ İLAÇ NORDHAUSEN KONYAĞIDIR ŞEKLİNDE BİR İBARE VAR.

  Lot No: 227

  Lot: 227

  1507 DEN BERİ ŞEHİRDE ÜRETİLEN KONYAK ÇOK ÜNLENMİŞ. KARİKATÜRDE EN İYİ İLAÇ NORDHAUSEN KONYAĞIDIR ŞEKLİNDE BİR İBARE VAR.

  TLSold
 • ALMANYA'DAKİ İLK VEJETERYEN KONGRESİ İSE 1869 DA YİNE BU ŞEHİRDE YAPILMIŞ.

  Lot No: 228

  Lot: 228

  ALMANYA'DAKİ İLK VEJETERYEN KONGRESİ İSE 1869 DA YİNE BU ŞEHİRDE YAPILMIŞ.

  TLSold
 • KENT ARTIK STADTRODA OLARAK BİLİNİYOR VE 9 VEYA 10. YY DA KURULMUŞ. ŞEHİR NOTGELD SERİSİNİ GOETHE NİN ÜNLÜ RUHUNU SATAN FAUST ADLI KAHRAMANINA AYIRMIŞ.

  Lot No: 229

  Lot: 229

  KENT ARTIK STADTRODA OLARAK BİLİNİYOR VE 9 VEYA 10. YY DA KURULMUŞ. ŞEHİR NOTGELD SERİSİNİ GOETHE NİN ÜNLÜ RUHUNU SATAN FAUST ADLI KAHRAMANINA AYIRMIŞ.

  TLSold
 • NAZİLERİN AKIL HASTASI, VE SAKATLARI ÖLDÜREREK NESLİ TEMİZLEME PROJESİ T4 KAPSAMINDA RODA BÖLGE HASTANESİNDE TAM 4000 HASTA ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  Lot No: 230

  Lot: 230

  NAZİLERİN AKIL HASTASI, VE SAKATLARI ÖLDÜREREK NESLİ TEMİZLEME PROJESİ T4 KAPSAMINDA RODA BÖLGE HASTANESİNDE TAM 4000 HASTA ÖLDÜRÜLMÜŞ.

  TLSold